Skocz do zawartości

Rybki zdychaja


przemek5932
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem co jest od ponad 4 miesięcy ecy zdechło mi ponad 10 gupików kilka molinezji 3 platki , 2 glonojady i kilka danio . miesiąc temu zamieniłę wodę ze studni na kranową i już. myślałem że jest wszystko dobrzę rośliny się poprawiły i rybki zaczęły się. kocić a tu w ostatnim tygodniu zdechły mi 3 głupiki i platka . Co im może być woda jest odstawiana na dobę i dodawany do niej uzdatniacz

 

 

akwarium 54 l

Obsada

2 platki

2 Molinezje

I 2 gupikii

 

2 Filtry wewnętrzne

Pierwszy Aquael Fan mini plus do napowietrzania

Drugi chiński dp rozprowadzania CO2 po akwarium

 

Oświetlenie Swietlówka 16 w i 3 diody po 3w o zimnej barwie i 4 diody 1w taka sama barwa .

 

 

Testów nie mam jak zrobić bo brakuje mi kasy jeśli byście mi pomogli w wyborzę tanikch dobrych testów tych 4 podstawych był bym wdzięczny. I bym je postarał się zakupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe akwarium na platki, molki i zbrojniki. Nie dodawaj żadnych uzdatniaczy, bo tylko pogarszasz jakość wody. Tu masz link do zestawu testów paskowych, 6 w jednym: http://allegro.pl/jbl-test-6in1-50szt-x6-testow-ph-gh-kh-no2-no3-cl2-i3191812229.html

Ale jak wiadomo, paskowe nie są dokładne, ale na kropelkowe trzeba by już wydać trochę więcej kasy.

W jaki sposób myjesz filtry? Nie potrzeba dodatkowego napowietrzania, wystarczy lekki ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że za małe planuje zakupić neonków i krewetk i coś jeszcze ale najpier musz zarpbic parę groszy.

 

Filtr aby jeden napowietrza z deszczownicy a drugi rozprowadza samo co2 .

 

Testy właśnie się obawiam że będą za bardzo nie dokładne i i tak naprawde nie będę wiedział prawdzich parametrów wody.

 

I dlaczego uzdatniacz pogarsza parametry wody?

 

A i filtr myje wodą po podmianie co tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...