Jump to content

Umierają mi rybki!!

Recommended Posts

Jestem początkującą akwarystką i proszę o pomoc.

Mam akwarium 25l. a jego obsada jest następująca:

12 neonków innesa

5 żałobniczek

4 kiryski panda

Od pewnego czasu rybki bladną i umierają. Umarły mi już 2 neony i 1 kirysek.

Dlaczego umierają i jak temu zapobiec :?:

Czy poza bladym zabarwieniem obserwujesz rowniez inne oznaki na ciele ryb - odstajace luski, opuchniete brzuszki, wytrzeszczone oczy, plamy, kropki itp?

Od kiedy masz akwarium i ile czasu minelo od czasu wlania wody do akwarium do wpuszczenia rybek?

Twoje rybki zdychaja ze wzgledu na groznie przerybienie do akwa 25l ... masz okolo 40+l w akwa wiec masz duze przerybienie.. zanim kupiles rybki powinienes poczytac o nich troche lub wlasnie odwiedziec jakies fora takie jak to.. Pozdro

Dzięki z wszystkie podpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie. Rybkom chyba przeszkadza za mocne oświetlenie. Jak mówiłam wcześniej mam małe akwarium a do tego świetlówke która daje światło 40W. Co mam zrobić?

Kupić świetlówke o mniejszej mocy czy kupić rośliny pływające?

Zdecydowanie roślinki :) Na pewno na dobre wyjdzie to rybkom;)Poza tym przy takim oświetleniu roślinki będą łanie rosły:) Z czasem jak troszke poczytasz i zdobędziesz informacji i doświadczenia to będziesz mogła pobawić się z CO2 lecz teraz sobie odpuść bo jeszcze ryby potrujesz.

Pozdrawiam

Rutkoś

Wydaje mi się, że masz zwykłą żarówkę 40W, jeśli tak to świeci ona jak 8W żarówki energooszczędnej, czyli inaczej świetlówki.

Na 25l akwarium optymalne oświetlenie to 12-13W świetlówki.

Przelicznik to 0,5W na 1litr wody (odnosi się do świetlówek).

Pozdrawiam :)

• 1 month later...
 Share

• Create New...