Skocz do zawartości

Jakie rybki do sumika szklistego ?


denis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz dosyć małe akwarium dla tych rybek. Rybki te powinny być trzymane w stadzie a ja uważam, że w ławicy co najmniej kilkunastu sztuk. Sumiki potrzebują miejsca, w którym będą sobie "stały". Musi być to miejsce dobrze zacienione i osłonięte, Bojownikowi nie przeszkadza silne nasłonecznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw. - sumiki szkliste wymagają większego akwarium,tj. od 80-90cm długości.

 

Ja bym sobie odpuścił sumiki szkliste i zdecydował się jednak na coś innego.

Może na przykład: 1+2 prętników karłowatych i do tego 6-8 bocji karłowatych...? :)

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dosyć małe akwarium dla tych rybek. Rybki te powinny być trzymane w stadzie a ja uważam, że w ławicy co najmniej kilkunastu sztuk. Sumiki potrzebują miejsca, w którym będą sobie "stały". Musi być to miejsce dobrze zacienione i osłonięte, Bojownikowi nie przeszkadza silne nasłonecznienie.

 

 

Troszkę małe.. Tylko że ja bym nie kupowała np. 50 sztuk tylko 4-6 .. A jakie na przykład rybki z Azji bym mogła wpuścić do takiego akwarium ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sumiki szkliste może i nie są ruchliwe, ale jednak to ryba stadna i co ważniejsze- całkiem duża.
66L będzie za małym zbiornikiem dla tych ryb. Rozsądnym minimum jest to 80cm dla ok. 8sztuk.

 

Pamiętać należy również, że sumiki szkliste nie lubią twardej wody.

 

 

Zapewne podobają Ci się przeźroczyste ryby... Zaproponowałbym Ci Parambassis ranga, ale ta ryba też jest stadna i rośnie do 8cm...

 

W 66L nie poszalejesz, ale jeżeli chcesz bardziej solidne porady do co obsady to napisz więcej informacji na temat zbiornika- Podłoże, filtracja, temperatura wody, parametry oraz wszystkie wymiary akwarium (długość x szerkość x wysokość).

Jeżeli podobają Ci się bojowniki to pomyśl może o innych błędnikowcach - np Czekoladowce malajskie... Albo Stadko Boraras + jakieś Sumatrzaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Parambassis ranga
 

 

Jejku cudowne !! 

Niestety nie widziałam nigdzie takich rybek w mojej okolicy... . A jeśli bym ich gdzieś kupiła ile bym mogła ich mieć w akwarium 66 l ? 

 

 

 

W 66L nie poszalejesz, ale jeżeli chcesz bardziej solidne porady do co obsady to napisz więcej informacji na temat zbiornika- Podłoże, filtracja, temperatura wody, parametry oraz wszystkie wymiary akwarium (długość x szerkość x wysokość

 

Potem zmierzę dokładnie i napisze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdecydowałaś się już na coś...?

Jeszcze nie. Podobają mi się te sumiki szkliste tak samo jak i  Parambassis ranga. Czy te dwie odmiany mogą być razem ?:) 

Jeśli zdecydowała bym się na sumiki lub wymienione  wyżej Parambassis ranga ile bym ich mogła mieć w tym zbiorniku ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą. Sumiki są z azjatyckich czarnych wód a przeźroczki z ujść rzek gdzie wody są słonawe (przeźroczki nei tolerują kwasów humusowych a sumikmo służą)). Tego nie da się pogodzić.

 

Ok. 

 

Ale nadal nie dostałam odpowiedzi na pytania. Czy to akwarium ogólnie nadaje się na któreś z tych gatunków ryb ? I ile rybek mogło by w nim być.  Ew. jakie inne ryby polecacie z jednego kontynentu . ? :)

Edytowane przez denis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się na pewno na przeźroczki indyjskie. Ile sztuk? Myślę, że 6-8 sztuk będzie w sam raz.

Ale nic więcej raczej do tego akwarium nie wpuścisz.

 

Na sumiki szkliste na pewno akwarium jest za małe.

 

Pley podał Ci bardzo ciekawą opcję - czekoladowce malajskie. Brałaś je pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nadaje się na pewno na przeźroczki indyjskie. Ile sztuk? Myślę, że 6-8 sztuk będzie w sam raz. Ale nic więcej raczej do tego akwarium nie wpuścisz
 

 

Szkoda, że tak mało... . ;-) 

 

 

 

Pley podał Ci bardzo ciekawą opcję - czekoladowce malajskie. Brałaś je pod uwagę?
 

 

Jak najbardziej brałam pod uwagę, niestety w mojej okolicy nie ma takich rybek. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w sklepie, może sprowadzą Ci. To nie jest jakiś tam bardzo rzadki gatunek.

Możesz zawsze na Allegro kupić, przeważnie jest w opcji dostawa PKS/PKP. Zależy gdzie mieszkasz...

 

 

 

Szkoda, że tak mało... . ;-)

Ale to nie takie bardzo małe rybki... :)

 

A brałaś pod uwagę może wielkopłetwy wspaniałe...? Trochę zapomniana, a bardzo efektownie ubarwiona i ciekawa ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapytaj w sklepie, może sprowadzą Ci.
 

 

Jeśli będę zakładać nowe akwarium to oczywiście zapytam. ;-)

 

 

 

Możesz zawsze na Allegro kupić, przeważnie jest w opcji dostawa PKS/PKP. Zależy gdzie mieszkasz

 

Czy ja wiem czy dojdą przez allegro, dojść dojdą ale nie mam 100 % pewności, że będą żywe.

 

 

 

A brałaś pod uwagę może wielkopłetwy wspaniałe

 

Tak, te też brałam pod uwagę. Też ładne rybki ii ładne barwy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...