Skocz do zawartości

Ziemia pod żwir


Xenerif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nadaje się. Jest z nawozami. Potrujesz ryby i rośliny.

Czy aby nie przesadzasz? Jak te same nawozy lejesz rozrobione w solach, które tak wychwalasz w każdym prawie swoim poście, to jest ok? A jak są rozrobione z ziemią a nie destylką to trucizna?

Jedynym problemem tej ziemi może być dodatek kredy, który zatwardzi dodatkowo wodę, ale też nie potruje niczego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że nie życzę Ci źle. Nie musisz mnie słuchać.

 

Spójrz chociażby na stosunek azotu do fosforu 12:11, czyli prawie 1:1. Nie dość, że ta ziemia uwolni Ci sporo fosforu i azotu do wody to jeszcze w niewłaściwych proporcjach.

 

Roślin lądowe mają inne wymagania niż wodne, dlatego nawozy są w innych proporcjach.

 

Ale ok. Skoro uważasz, że nie mam racji. Kupuj, stosuj, chętnie zobaczę czy będzie ok.

 

Kiedyś eksperymentowałem z nawozem ogrodniczym do kwiatów POKON, lałem do akwarium po wyliczeniu dawek. Było ok dopóki nie przekroczyłem fosforu i MIEDZI. Miedź wytruła mi krewetki i zatoczki. W ciągu kilku godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

- Mieszanka torfu – niskiego i wysokiego, nawóz, keramzyt, krzemionka
- Utrzymuje powietrze i wodę                    
- Nie przesycha, tak jak wysoki torf- SUBSTRAL Osmocote – bazowa dawka nawozu
- 2,5 g/ltr x 50 L = 125 g nawozu    - liczone na 50 litrów.

 

 

Musisz przeliczyć na taką ilość jaką planujesz. Brak podanego składu chemicznego. Producent nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi nawozami.  Czy stosowałeś taką ziemię Tomeksup? Podajesz stosunek nawozów w ziemi, w akwarium ten stosunek nie będzie taki sam. Kwestia ilości ziemi i i ilości wody .  Ten stosunek jest raczej stały.

Ziemia z pierwszego postu zawiera nawozu wg moich obliczen  60g na 50l. Natomiast moja wg producenta to tak jak piszesz 125g na 50l.

Jestem po nocy ale chyba dobrze policzyłem.

Podtrzymuje moje słowo, rośliny rosną rewelacyjnie, a ryby nic sobie z tej ziemi nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zadam Ci zasadnicze pytanie: jesteś pewien, że bardzo tej ziemi w akwarium potrzebujesz? Jeśli nawet nie jesteś w stanie wybrać najwłaściwszej, jak poradzisz sobie z problemami które spowoduje? Czy rośliny, które zamierzasz mieć napewno jej potrzebują?

Na początek omijaj taką z nawozami, a najlepiej omijaj ziemię zupełnie. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się obawiał niekontrolowanego uwalniania nawozów, czego skutkiem może być plaga glonów.

LT wbrew pozorom to wcale nie takia prosta sprawa, nie wystarczy dać ziemie pod żwir i czasem karmić ryby, takie akwarium wymaga dobrego przygotowania i przemyślenia. Oczywiście jeśli masz na myśli ptrawdziwe LT, a nie akwa wymagające niewiele opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...