Jump to content

moja obsada w akwa 50*30*35 52,5 litra


noey
 Share

Recommended Posts

witam proszę mi powiedzieć co sądzicie o mojej obsadzie którą już obecnie mam: Skalar, Gurami dwuplamisty, dwa dania pręgowane, molinezja żółta, kiryśnik, dwa kirysy pstre, dwa kirysy pandzie, glonojad złoty, do tego roślinki, korzenie, łupina kokosa, zamek, żwirek bardzo drobny.

Edited by noey
Link to comment
Share on other sites

Nie zadawaj pytań o akwarystykę na forach o pokemonach. Dorosły skalar dorasta do 25 cm wysokości, teraz odpowiedz sobie czy na pewno nadaje się do takiego akwarium. Pomijając już fakt, że w takim zbiorniku zachoruje i nie osiągnie pewnie nawet połowy swojego docelowego rozmiaru.

Tak jak już Sławek121 napisał, do tego akwarium nadają się tylko pandy, z tym że są to ryby stadne i musi być ich przynajmniej 6 (z jednego gatunku). Oczywiście nadają się one do tego akwarium pod względem wielkości, a nie wiemy nic o parametrach. Po przeczytaniu pierwszego posta z dużą pewnością mogę założyć, że testów do wody nie posiadasz, sprawdź więc parametry wody z kranu na stronie wodociągów. Potrzebna jest twardość (GH) oraz pH. Wrzuć też najlepiej fotkę akwarium.

 

Ryby, które masz w poniedziałek zanosisz do sklepu, w przeciwnym wypadku nawet nie mamy o czym rozmawiać.

 

 
Link to comment
Share on other sites

Dla skalarów akwarium 100l jest nadal za małe. W dodatku tamta obsada wymaga korekcji więc niezależnie w jakim akwarium się znajdzie i tak będzie zła. Jak nie chcesz oddawać ich do sklepu to daj ogłoszenia w necie i szukaj dla tych ryb nowych domów.

Link to comment
Share on other sites

Przestań michal105 głupoty pisać,jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj,poczytaj o wymaganiach poszczególnych ryb to zobaczysz ze w takim zestawieniu być nie mogą,gupiki trzyma się w haremach a nie w parach,nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie udzielaj się na temat o którym pojęcia nie masz. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...