Skocz do zawartości

Filtr do krewetkarium 50l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem. Mam 50l akwarium ośmiokątne, które jest dość wysokie. Żyją tam tylko krewetki karłowate Red Cherry i Babaulti, podłoże to piasek kwarcowy a pod nim żwirek. Do czasu jak nie zaczeły się rozmnażać wszystko było pięknie. Filtr który posiadam dawał sobie rade. Bez problemu można było odmulać dno. Teraz jest wielkie stadko maleńkich kreweci i nie da rady odmulać dna bez wciągania kreweci. Wodę podmieniam regularnie raz w tygodniu ale odpuszczam ją z góry. Piasek jest dość mocno zanieczyszczony. Próbowałam z kaskadą ale ze zwykłym koszykiem wciągała krewecie a jak go zabezpieczyłam nie zbierała brudu. W akwarium walczę ze ślimakami(zakładam że one tak brudzą) ale nie mogę się ich pozbyć.Jaki filtr mogę zastosować żeby dobrze czyścił ale żeby nie wciągał kreweci?Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to nie możliwe :cry: bo jak filtr ma czyścić to wciągać brudy a więc przy okazji małe krewetki :( . Albo jak byś je wyłapał (w miarę możliwości i o ile nie są zbyt małe) i do drugiego zbiornika dał (jeśli masz) na czas odkurzania i potem wrzucił z powrotem. A co do ślimaków nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślimaki dobre są bocje wspaniałe stadko szybko ich wytępi, ale w twoim przypadku coś innego trzeba zastosować pytanie tylko co ?(może jakaś chemia TROPICAL coś podobno na to ma) Kiedyś miałem problem ze ślimakami i wytępiłem w drastyczny sposób miałem malutkie akwarium około 30l gupiki trzymałem i kolega przyniósł mi ślimaka. W zawrotnym tępię się rozmnożył spuszczałem wodę wybierałem wydawało się że co do jednego ale zawsze coś się uchowało i koło Macieja. Pewnego dnia się zdenerwowałem rybki wyłapałem wygotowałem wszystko co się dało wyparzyłem akw i problem znikł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bocji to odpadają bo zjedzą nie tylko ślimaki a poza tym akwa za małe! Co do chemi to odpada bo krewety są na nią bardzo wrażliwe.Co do wyłowienia ich wszystkich to już dwa razy próbowałam ale to nie jest takie proste. Częśc jest strasznie maleńkich takich kilku dniowych.Bardzo mnie martwi jak utrzymac piasek w czystości. A może zdał by egzamin taki samorobny sump? W nim krewetką jak wpadną nic się nie stanie.W takim filtrze wychowały mi się brzanki(ikra musiała zostać wessana do środka) Mieszkały tam sobie miesiąc a teraz pływają w dużym akwarium(w nim nie miały by na początku szansy na przeżycie przez skalary)Może jednak ktoś ma jakiś sprawdzony filtr do krewetkarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...