Jump to content

sebagosia1

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About sebagosia1

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. sebagosia1

  Ryby stadne

  Piranie z gatunku Pygocentrus są rybami stadnymi,na tomiast naprzykład Serrasalmus sanchezi jest samotnikiem,który dorasta do około 15cm ale na ogół tylko do 13cm.Nie zaleca się trzymania ich w stadzie a napewno nie należy ich łączyć z innymi gatunkami bo nie kończy się to dobrze.
 2. sebagosia1

  Krewetki i ryby

  Z tym się nie zgodze bo moje ma 80 litrów i są tam tylko krewetki karłowate ,rośliny,korzenieitp.
 3. sebagosia1

  krewetkarium

  No niestety ale to prawda że wychodzą czasami z akwarium ale to raczej tylko przy złych parametrach wody.Ja mam akwarium otwarte i jeszcze żadnej suszonej nie znalazłam.
 4. sebagosia1

  krewetkarium

  A parametry wody PH,KH,GH,NO2,NO3idt. Trzeba najpierw sprawdzić zanim się wsadzi krewetki.
 5. sebagosia1

  krewetkarium

  To są krewetki słodkowodne.Czy zbiornik jast dojrzały? Jakie masz parametry wody?Krewetki są delikatne i trzeba dbać o właściwe parametry.
 6. sebagosia1

  krewetkarium

  Trzeba było napisać odrazu. Napisz jaki masz zbiornik. Co do informacji na temat tych krewetek to polecam tą stronkę http://www.akwarystyka.fr.pl/bezkreg.html tam piszą wszystko na temat zasolenia przy poszczególnych gatunkach ale najczęściej jest to 1,023-1,025,a pH 8,1-8,4.
 7. sebagosia1

  krewetkarium

  To pytasz o krewetki morskie czy słodkowodne? Bo jeśli słodkowodne to żadnego zasolenia.
 8. sebagosia1

  krewetkarium

  Filtracja tak jak u ryb i dobre natlenienie wody bo na to są wrażliwe. Co do filtrów to trzeba pamiętać żeby wlot dobrze zabezpieczyć ,żeby kreweci nie wciągneło.Co do karmienia to polecam pokarmy dla krewetek(ja czasami daję im też tabletkę wybarwiającą dla pielęgnic lub Paletek)oprucz tego żywią się glonami ,które są w akwarium,warzywkami sparzonymi,bananem itp.
 9. sebagosia1

  krewetkarium

  To zależy o jakich gatunkach krewetek myślisz. Jaki masz zbiornik? Jeśli duży to możesz połączyć krewetki karłowate z filtrującymi ale zwracając uwagę na to żeby karłowate były z takich gatunków które się ze sobą nie łączą bo wychodzą kundelki.polecam tą tabelke http://www.garnelenaquarium.de/Welche_Z ... _sich.html
 10. sebagosia1

  Co to za Pirania?

  Dziękuje tak też myślałam a Pacu to ja nie chcę cały czas poszukuję Nattererii czy ktoś wie gdzie można je zakupić?
 11. Witam wszystkich mam wielką prośbę do kogoś kto się bardziej zna jaki to gatunek pirani. Znajomy chce mi je oddać ale nie wiem czy to Pacu czy Nattereri. Jest jedna duża i 4 małe ale wydaje mi się że ta duża jest inna niż małe. Bardzo proszę o odpowiedź. To jest mała A to duża On też twierdzi że to dwa różne gatunki.Będe bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 12. sebagosia1

  skalary i brzanki???

  Też mam brzanki ze skalarami i wszystko jest dobrze. Wszystko zależy od wielkości zbiornika.
 13. sebagosia1

  Filtr do krewetkarium 50l

  Wczoraj rozmawiałam ze znajomym i powiedział że mogą być też bocje Dario ale tylko malutkie. Czy ktoś próbował? Oczywiście potem trafią do dużego zbiornika.
 14. sebagosia1

  Filtr do krewetkarium 50l

  Po zabezpieczeniu kaskada nie zbierała brudu tylko cały czas się zapychała. Chyba spróbuję z tą Heleną. Może ona coś poradzi na te paskudztwo:)
 15. sebagosia1

  Filtr do krewetkarium 50l

  A helena nie będzie atakowała małych krewetek. Z tą kaskadą już próbowałam.
×