Skocz do zawartości

oswietlenie w 112 l


Rekomendowane odpowiedzi

Świetlówki,które masz są standardowe i jest to najtańsza lipa jaka tylko istnieje więc warto je wymienić na inne bardziej odpowiednie do akwa.Światło 2x18W daje nam 0.3W na litr czyli całkiem nieźle aczkowiek 0.5W/L będzie super.Na początek bym proponował wymianę świetlówek na akwarystyczne dokupienie odbłyśników i oklejenie pokrywy folią aluminiową,nie zaszkodzi a na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taką pokrywę i na sam początek wymieniłem same lampy na hagena 1x20W power-glo 1x20W flora-glo efekty były zadowalające ale po dodaniu bimbrowni dołożyłem jeszcze 1x20w sun-glo i teraz są efekty wyśmienite roślinki śmigają ze hej a i rybki są super wybarwione ,jest tylko jeden dylemat ze świetlówki hagena śa strasznie droge cały komplet kosztował mnie 150zł wiec możesz poszukać tańszych odpowiedników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adamb: również mam akwa 112l. i prawdopodobnie taką samą pokrywę, świetlówki hagen aqua glo i power glo 20W, też myślałam o dodaniu jeszcze jednej, ale zastanawia mnie jak ją dołożyć? Przecież tam nie ma już miejsca. Jak to zrobiłeś? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zamienić na większe- czyli 20W (większe Ci nie wejdą)ale dołożenie jeszcze jednej świetlówki również będzie Cię czekało, dodatkową świetlówkę w 112 zakłada się przed dziurami na wrzucanie pokarmu- jest tam sporo miejsca, a nawet jeżeli świetlówka wejdzie na te dziury to nic się nie stanie. Ja tak mam i wszystko sprawnie funkcjonuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam awkarium 112l i swietlówki były juz z pokrywa 2 razy 18 w czy te swietlówki mam zmienic na wieksze i mam takie pytanie czy jak woda paruje to nie uszkodzi ich ??

Zależy jakie rośliny chcesz chodowac... Zawsze można dołożyć świetlówkę T5 - jest znacznie mniejsza od tradycyjnej T8. A jeśli nastawiasz się na roślinki bardzo wymagające to polecam dołożenie 2x 24W świetlówka T5, bo 0,5W na litr może okazać się niewystarczające ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linf zrób zdjęcie i powiedz dokładnie jakich części użyłeś, żeby dodać do pokrywy dodatkową świetlówkę.

Będę Ci bardzo wdzięczny, jakby coś to pisz proszę na moje GG ,zapytam Cię o wszystkie szczegóły.

 

Z góry dziękuję i pozdr.

 

Yakasu

 

PS. też mam PowerGlo i FloraGlo i cały czas zastanawiam się jak tu dodać przynajmniej 1dną świetlówkę.

Także, temat mnie szczególnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linf zrób zdjęcie i powiedz dokładnie jakich części użyłeś, żeby dodać do pokrywy dodatkową świetlówkę.

Będę Ci bardzo wdzięczny, jakby coś to pisz proszę na moje GG ,zapytam Cię o wszystkie szczegóły.

 

Z góry dziękuję i pozdr.

 

Yakasu

 

PS. też mam PowerGlo i FloraGlo i cały czas zastanawiam się jak tu dodać przynajmniej 1dną świetlówkę.

Także, temat mnie szczególnie interesuje.

Do wszystkich, którzy maja podobny problem:

Wchodzicie np. na stronę http://www.zoolight.pl bądz http://www.aquario.pl ( to tylko przykładowe strony) i zamawiacie statecznik elektroniczny 1x24W bądź jeśli chcecie więcej światełka to zamawiacie 2x24W do świetlówki T5. Polecam świetlówki T5 gdyż są o wiele mniejsze od standardowych T8 ;) Następnie zamawiacie oprawki bryzgoszczelne wraz z przewodem ( 2 oprawki dla 1 świetlówki bądź 4 dla 2 świetlówek ), 2 bądź 4 obejmy do świetlówek oraz jeden przewód z włącznikiem i wyłącznikiem na przewodzie ( taki jaki jest przy lampce nocnej ) :) Podłączacie oprawki do statecznika według schematu i kabel zasilający... Wkładacie świetlówki w oprawki, na świetlówki nakładacie obejmy przymocowujecie do pokrywy i wszystko gra! :D

Zanim to zrobicie możecie wykleić od spodu całą pokrywę folią lustrzaną, tak to wygląda --> http://allegro.pl/item622542147_odblysn ... ratis.html :)

Jeśli wykleicie całą pokrywę ową folią, to nie sadzę aby odbłyśniki były koniczne, ewentualnie możecie zrobić odbłyśniki sposobem NirwAni :)

Myślę, że to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linf zrób zdjęcie i powiedz dokładnie jakich części użyłeś, żeby dodać do pokrywy dodatkową świetlówkę.

Będę Ci bardzo wdzięczny, jakby coś to pisz proszę na moje GG ,zapytam Cię o wszystkie szczegóły.

 

Z góry dziękuję i pozdr.

 

Yakasu

 

PS. też mam PowerGlo i FloraGlo i cały czas zastanawiam się jak tu dodać przynajmniej 1dną świetlówkę.

Także, temat mnie szczególnie interesuje.

 

zamówiłem oświetlenie poprzez sklep ze stronki http://www.zoolight.pl i sklep mi sprowadził taki komplet.Kosztował mnie 70 złotych + świetlówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...