Skocz do zawartości

[45L] ogólne


agra5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 45 litrów,założone 16 marca tego roku

filtr Turbo 550l\h
grzałka z termostatem50w
brzęczyk Oxybos t50hz 2,5 w
Oświetlenie jarzeniowe 6500 14-16 T8

flora jak na fotkach

fauna:
2xmieczyk
2xplatka
3xmolinezja
4xkirysek
5xgupik
4xdanio
7xneon inesa

Akwarium trochę z przypadku,bo...założone na szybkiego w ramach prezentu dla moich córek. Było trochę kłopotu z wodą i obsadą,bo kompletnie nieprzygotowana zalałam wodą sztuczne rośliny i jaskinię i wpuściłam tam dwa gurami,sześć brzanek sumatrzańskich,parę ramirezek,kilka molinezji,gupików,kirysków i neonek.
Po trzech dniach woda zrobiła się biała(akwa nie dojrzało).Weszłam na wasze forum i wywaliłam rośliny,dodałam drobnego żwiru,pomału dokupiłam kilka roślin,jakiś tam drobny korzeń.Brzanki i gurami trafiły z powrotem do zoologika.W między czasie przeżyliśmy ospę,uratowaliśmy chorego ,poobgryzanego mieczyka.Nieświadoma,że ramirezki przeszły tarło i zrobiły się agresywne,oddałam je znajomej z wielkim akwa.Tego samego dnia na ścianie między kotnikiem z odizolowanym mieczykiem,a akwa dojrzałam kilkanaście malusieńkuch,prawie niewidocznych ramirezek.Niestety juz ich nie ma.
Akwa trochę zagracone i przerybione,ale to są efekty zakładania akwa od dooopy stony, cóż ..cały czas się uczymy

Mieczyki w najbliższym czasie trafią do znajomej od ramirezek,a reszta chyba zostanie,czekając na większe akwa.
A to nasze fotki,słaba jakość ,bo z telefonu,ale zawsze:
Smutne początki:
post-1732-13685155402316_thumb.jpg

A potem zmiany
post-1732-13685155402638_thumb.jpg
post-1732-13685155402944_thumb.jpg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś,dosłownie dziesięć minut przed porodem przełożyłam gupiczkę do kotnika.Tak sobie siedzę i patrzę,że reszta towarzystwa ją obskubuje.Myślę,co tam ,może to już i tak...z nienacka zostałam babcią ,a moje dziewczyny ciotkami.Odchowamy i oddamy koledze z większym akwa.

A oto nasze kolejne fotki

post-1732-13685155488568_thumb.jpg

post-1732-13685155488955_thumb.jpg

post-1732-13685155489308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepa, albo na liściu jest mały, prawda??? ;)

 

 

tak to nasze przedszkole......dziś odłowiliśmy dwa maluchy mieczyka,które też pójdą do naszego znajomego...już mamy zamówienie

Swoją drogą,to czytamy regionalne anonse i polujemy na akwa 150 litów :D .Jak na razie nie napalamy się,ale kto wie...moze to już tuż,tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narybek gupika ,jak na razie w 100% się trzyma...............są wszystkie maleństwa...dwa mieczyki też się mają dobrze....patrząc na wasze akwa planuję zmianę żwirku ,ale ...jak to zrobić????????.........jak na dzień dzisiejszy nie chcę stresować rybek.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...