Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium 240l. Jakie ryby?


Kirys123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedługo będę szczęśliwym posiadaczem akwarium nie 200 litrów, a 240 litrów(120x40x50cm). Zamierzam zrobić z niego akwarium dla ryb z Azji Południowo-Wschodniej. I tutaj rodzi się pytanie: jakie ryby można by do niego dać? Proszę o podawanie dwóch propozycji. Pierwszą prosiłbym z rybami Azji Południowo-Wschodniej dostępnymi w Stalowej Woli. Druga może być z rybami jakie wam przyjdą do głowy, byleby te ryby były z Azji Południowo-Wschodniej. Liczę na szybkie odpowiedzi :) .

PS: Zamierzam zrobić z tego akwarium wolno płynący potok azjatycki ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych sensownych informacji nie podałeś. Parametry wody, oświetlenie i podłoże to konieczność.

Oświetlenie to najprawdopodobniej 2 świetlówki T8, każda o mocy 30W. Twardość węglanowa wody będzie wynosiła od 3 do 8 nTwW, a pH będzie wynosiło od 6,8 do 7,5. Pisząc podłoże masz na myśli rodzaj, np: żwir, kamienie itp., czy gotowe podłoża od różnych firm akwarystycznych :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 x Ambastaia sidthimunki

30 x Danio roseus

8 x krewetka filtrująca

Mi się wydaje, że ta propozycja zawiera trochę za dużo bocji, mimo iż osiągają tylko 6cm długości. Może zamiast dwunastu wystarczy 7? Poza tym chyba dam razbory klinowe w środkową część wody. Widzę je często w akwarium w kuchni i bardzo podobają mi się ich zachowania stadne. Ja bym zrobił dla siebie tak:

7 x Ambastaia sidthimunki

20 x Danio roseus

20 x Trigonostigma heteromorpha

8 x krewetka filtrująca

Czy w ten sposób nie zrobiłbym przerybienia zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...