Skocz do zawartości

Zakupy i zamienniki


shuy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku postawiłem w domu 2 baniaki 250 i 35 l. Wcześniej miałem akwaria w latach 90-tych, a po lekturze tego forum zauważyłem, że sporo się zmieniło.

 

Obecnie walczę z glonami i sinicami. Porobiłem testy wyszło, że brakuje NO3. Podejrzewałem, że problem jest łatwy do rozwiązania - pójdę do sklepu, kupię buteleczkę, przeczytam instrukcję i dosypię, albo doleję. Bzdura.

Sklepy akwarystyczne otwarte są od 10 do 18, więc żeby kupić łyżeczkę saletry muszę się zwalniać z pracy. Pozostają centra handlowe, Kakadu i inne. Niestety nawozy tam oferowane nie mają podanego składu. Poszedłem więc do spożywczego, gdzie kiedy byłem mały, kupowało się saletrę do robienia rakiet. Niestety nie ma. W sklepach ogrodniczych można dostać tylko czystą saletrę amonową w workach 10 kg a inne nawozy to "zbilansowane NPK". Łatwo tym zwalczać pojazdy opancerzone, ale glony trudniej.

Czy w mojej okolicy sklepy są źle zaopatrzone, czy już żaden sklep spożywczy nie sprzedaje saletry, żeby dzieciaki sobie palców nie poparzyły?

 

Kolejnym problemem były rurki silikonowe, na szczęście przypomniałem sobie o Castoramie. Nie mają tam jednak zaworków zwrotnych. Macie jakiś pomysł?

 

I trzecie, podsumowujące pytanie ogólne na przyszłość. Czy macie jakieś sugestie, gdzie poza sklepami akwarystycznymi można dostać urządzenia i drobiazgi (które w tym momencie nie przychodzą mi do głowy) użyteczne w obsłudze akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sole najlepiej przez allegro lub w innych sklepach internetowych - wadą są koszty przesyłki. Większość rzeczy technicznych kupisz w sklepie budowlanym (np Castorama). Zaworek np to przez internet lub w sklepie (koszt wysyłki ze sklepu internetowego przewyższa cenę w sklepie stacjonarnym).

Nawozy stosowane powszechnie do roślin są OK lecz mogą zawierać zanieczyszczenia w ilościach nieakceptowalnych przez mieszkańców akwariów.

Bardzo dobrym miejscem na szukanie ratunku są fora internetowe, szczególnie te lokalne gdzie można odkupić, pożyczyć, dostać gdy coś jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wysyłki to mało istotna sprawa, ale ostatnio z dość pokręconych względów mam problem z zakupami "pocztowymi". Jednak skoro sklepy internetowe mają coś w ofercie, to znaczy, że towar jest produkowany i powinien być dostępny w sprzedaży tradycyjnej. Zwłaszcza niska cena wskazuje na to, że są to produkty powszechnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...