Jump to content

Zakupy i zamienniki


shuy
 Share

Recommended Posts

W tym roku postawiłem w domu 2 baniaki 250 i 35 l. Wcześniej miałem akwaria w latach 90-tych, a po lekturze tego forum zauważyłem, że sporo się zmieniło.

 

Obecnie walczę z glonami i sinicami. Porobiłem testy wyszło, że brakuje NO3. Podejrzewałem, że problem jest łatwy do rozwiązania - pójdę do sklepu, kupię buteleczkę, przeczytam instrukcję i dosypię, albo doleję. Bzdura.

Sklepy akwarystyczne otwarte są od 10 do 18, więc żeby kupić łyżeczkę saletry muszę się zwalniać z pracy. Pozostają centra handlowe, Kakadu i inne. Niestety nawozy tam oferowane nie mają podanego składu. Poszedłem więc do spożywczego, gdzie kiedy byłem mały, kupowało się saletrę do robienia rakiet. Niestety nie ma. W sklepach ogrodniczych można dostać tylko czystą saletrę amonową w workach 10 kg a inne nawozy to "zbilansowane NPK". Łatwo tym zwalczać pojazdy opancerzone, ale glony trudniej.

Czy w mojej okolicy sklepy są źle zaopatrzone, czy już żaden sklep spożywczy nie sprzedaje saletry, żeby dzieciaki sobie palców nie poparzyły?

 

Kolejnym problemem były rurki silikonowe, na szczęście przypomniałem sobie o Castoramie. Nie mają tam jednak zaworków zwrotnych. Macie jakiś pomysł?

 

I trzecie, podsumowujące pytanie ogólne na przyszłość. Czy macie jakieś sugestie, gdzie poza sklepami akwarystycznymi można dostać urządzenia i drobiazgi (które w tym momencie nie przychodzą mi do głowy) użyteczne w obsłudze akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Sole najlepiej przez allegro lub w innych sklepach internetowych - wadą są koszty przesyłki. Większość rzeczy technicznych kupisz w sklepie budowlanym (np Castorama). Zaworek np to przez internet lub w sklepie (koszt wysyłki ze sklepu internetowego przewyższa cenę w sklepie stacjonarnym).

Nawozy stosowane powszechnie do roślin są OK lecz mogą zawierać zanieczyszczenia w ilościach nieakceptowalnych przez mieszkańców akwariów.

Bardzo dobrym miejscem na szukanie ratunku są fora internetowe, szczególnie te lokalne gdzie można odkupić, pożyczyć, dostać gdy coś jest potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Koszt wysyłki to mało istotna sprawa, ale ostatnio z dość pokręconych względów mam problem z zakupami "pocztowymi". Jednak skoro sklepy internetowe mają coś w ofercie, to znaczy, że towar jest produkowany i powinien być dostępny w sprzedaży tradycyjnej. Zwłaszcza niska cena wskazuje na to, że są to produkty powszechnie dostępne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...