Jump to content

Żółw


Recommended Posts

Hej przeszukałam dział Inne zwierzęta akwariowe i nic. Proszę o pomoc mam na zbyciu akwarium 25l. chciałam tak dać żółwia. Czy mogę to zrobić? Jeśli tak to jakiego? Może wodno-lądowego? powiedzcie mi też jak urządzić takie akwarium ( co potrzebne, czy dać rośliny, żwir?)

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze: żółw to gad. To co nazywasz akwarium to terrarium.

po drugie: pomyliłaś forum :lol:

no może ci jakoś pomogę:

zdecyduj się jaki rodzaj żółwia chcesz.

I powiedz czy miałaś już żółwia.

(napisz na pw)

Link to comment
Share on other sites

akwarium 25l to za mało na żółwia, ale na początek dla malucha może być, jeżeli będzie to żółw wodny pamiętaj musi mieć wyspą aby odpocząć . Mój znajomy w większym akwarium ma mniejsze w tym mniejszym jest woda i stabilny korzeń po którym żółw się wspina aby odpocząć, (w tym większym jest też piasek) .

o ile pamiętam przy żółwiach wodnych potrzebny jest bardzo wydajny filtr, lampka podtrzymująca temperaturę, przy niskiej często chorują.

roślinki i jakieś rybki oczywiście nie wchodzą w grę chyba że w charakterze pożywienia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

WODNO LĄDOWEGO?!?

 

dziewczyno. Miałem żolwia wodno lądowego. On musi miec specialne napromieniacze, specialne dno, miejsce na wylegiwanie... a pozatym żółwie jedzą ryby :/ ja mu dawałem po jednym małym gupiku na dzien :/

Poza tym one nie są takie hop-siup! łatwo chorują na posocznice (sepse)

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że wielu kupuje stworzenie pod wpływem emocji, nie zdając sobie sprawy z wymagań. Potem robią się wielkie oczy jak się okazuje, że utrzymanie jest kosztowne i wymagania hodowlane także. Z czasem okazuje się, że trzeba większe akwarium, lepszy filtr, lepszą konstrukcję, wyżywienie sporo kosztuje....i wtedy zaczynają się problemy. Co bardziej wrażliwi zaczynają żałować zakupu nie ze względu na ciągłe obowiązki, a sympatię do zwierzęcia i chęć hodowania go w jak najlepszych warunkach. Wielu oddaje wtedy swoich pupili do zoo, czy innym hodowcom. Znajdują się także i tacy, którym obojętne są cierpienia gada i trzymają dorosłego osobnika w akwarium, w którym nie może się ledwo odwrócić....

Link to comment
Share on other sites

Stynki to zagrożony gatunek ryby, jeśli o co ci chodzi.

Mrożone do jedzenia dla twojego pupila zamiast żywych gupików. Kupowałeś pokarm w zoologicznym dla żółwia w ogóle??? Trzeba było sie zapytać o mrożone ryby. I nie wiedziałem że firma Katrinex zabija zagrożony gatunek żeby sprzedawać go w formie mrożonek.:P Jasne że nie chodziło mi o żywa Stynke.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie wiem że tak się trzeba nim zajmować. I to wy wyolbrzymiacie sprawę. Co za problem dać jeść. pracuję więć i z utrzymaniem nie będzie problemu. Ja zakładając ten temat chciałam się dowiedzieć co mu potrzebne a nie dostać kazanie jak to jest trudno się nim opiekować. Żółw jak każde zwierze, przy każdym są obowiązki. Mam 2 psy akwa 112l i 25l oraz chomika więc wiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłam swoje żółwie suchym i mięsnym pokarmem tak na zmianę. Z mięsnych to były gupiki i mieczyki, ale to tak odświętnie. Inne mięso które uwielbiały to krewetki koktajlowe. Ale to duże żółwie jedzą. Małemu możesz te krewetki rozdrabniać na malutkie kawałeczki bo one maja bardzo małe dziobki. Gamarusa i suszone stynki tez można dawać. Trzeba tez pamiętać by w akwarium była zawsze wrzucona kostka wapienna dla wzmocnienia skorupy. Wysepka i lampka ogrzewająca zwykła żarówka dawająca ciepło wystarczy. Grzałka utrzymująca ciepło około 25 stopni i akwarium bez pokrywy. Ja preferuje dużą ilość wody by żółw mógł sobie popływać, a nie pochodzić po dnie. Bo często widuje takie akwaria.

Link to comment
Share on other sites

Na tej stronie super akwarium to błąd mają podany jeżeli chodzi o jedzenie. Jest dużo błędnych produktów które żółw nie powinien jeść. A to są klasyczne błędy podawane na stronach internetowych.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko suchy gammarus, Ale tez nie aż taka urozmaicona dieta jak to jest przedstawione na super akwarium. Żółw wodny to nie żółw lądowy. A ta strona żółwie net to jest bardzo dobra strona. Na niej wychowałam swoje żółwie.

Link to comment
Share on other sites

Wodno lądowy nie tylko pokarmem lądowym się żywi. Powiedz mi gdzie na lądzie w naturze żółw dorwie chude i surowe mięso cielęce, wołowe, indycze, serca wołowe ????

Albo pomidory, marchewki, cykorie, jabłka, ogórki, dynie, wiśnie, czereśnie, truskawki, gruszki, pomarańcze, arbuz, śliwki ???? Rozumiem wparuje do czyjegoś ogródka i będzie ucztował ? Albo na drzewo wejdzie po czereśnie ? Zastanówmy się nad tym jak chcemy karmić swojego żółwia. Czy pokarmem takim jak na wolności czyli krewetki, kawałki ryb słodkowodnych i morskich, kurze jaja, dżdżownice, czy chcecie go karmić produktami jak powyżej i uśmiercić go po jakimś czasie, albo przetłuścić go.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...