Skocz do zawartości

pytanie laika o akwarium ;/


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam na początek sie przedstawienie jestem tu nowy :P Domal (Dominik) jestem z Rzeszowa tu mieszkam i pracuje.Przyszedł czas gdy syn poprosił o akwarium w sumie niezły pomysł :D tylko od czego zacząć.......Znajomy wyjeżdża za granice i chce mi sprzedać akwarium 80 L (70x40x25) z pokrywą + filtr kaskadowy+grzałka cena 160zł czy warto(nie za małe?)? a morze ktoś ma jakiś gotowy zestaw odkupie :P..... pytanie jakie rybki proponujecie ile sztuk itd? jakie podłoże? jakie roślinki? Za "młodych lat" miałem akwarium jakieś 50L ale to były inne czasy...... :D proszę o pomoc :D

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zacząć od większego akwarium, wtedy łatwiej wszystkiego się nauczyć.

 

Co do podłoża, roślin, ryb - to wszystko się dostosuję podczas, gdy wybierzesz typ akwarium, które Ci się podoba.

Sprawdź w galerii, jakie Tobie się akwaria podobają najbardziej.

 

Moją ostatnią radą jest to, żebyś zaczął dużo czytać, bo z tego co czytam to mało wiesz.

Kilka lektur:

:arrow:Biotop

:arrow:Ogólne informacje

:arrow:Rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe dokładnie rzeka rośliny parę kamieni i rybki pływały..... tylko zawsze miałem problem z woda była mętna i miała dużo glonów... hm jakieś podstawy znam na pewno na początek jakieś mało wymagające rybki i roślinki później kto wie.... hm 80 litrów wydaje mi sie mało co myślicie o tym zestawie? tylko ten filtr bym zamienił na kaskadowy http://allegro.pl/akwarium-proste-80x35 ... 56134.html

 

Ps zamiast czytania nie dało by rady jakiś film oglądnąć albo coś :D

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Zaczynaj zdania z wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę mnóstwo odpowiedzi hehe hm dobra padło na zestaw akwariowy brilux 80L na początek będzie w miarę jestem zadowolony ale szału nie ma hehe teraz mam pytanie baniak juz dojrzewa wszystko ładnie pięknie na spodzie żwir bazalt z tego co sie orientuje granulacja 2-3mm i pytanie czy mogę na wierzch nasypać podłoże aktywne Substrate II Polecano mi w sklepie zoo ale żwir już jest to pod spod nie dam rady nasypać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...