Skocz do zawartości

Akwarium narożne - prośba o porady


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnym laikiem w tematyce akwarystycznej. Moja jedyna wiedza to artykuły na tym forum dla początkujących.

 

Chciałbym kupić swoje pierwsze akwarium. W moim mieszkaniu póki co jedyna możliwość to akwarium narożne. Zainteresował mnie taki zestaw 70l:

http://allegro.pl/zestaw-akwarium-naroz ... 77700.html

 

Prosiłbym o radę czy to dobry wybór oraz co muszę jeszcze na początek zakupić? Jaki osprzęt dodatkowy, który by się nadawał do akwarium narożnego o takiej wielkości 57x57x40? W zestawie jest już grzałka 300W. Chociaż trochę mnie zastanawia bo w temacie aukcji jest napisane, że chodzi o akwarium 70l w w treści aukcji przy rozmiarach podana jest wartość 152 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nic tańszego z nowych produktów nie znalazłem. Używane można znaleźć taniej ale są z różnymi uszkodzeniami a różnica w cenie nie jest jakaś znacząca. W sklepie zoologicznym taki zestaw znalazłem trochę droższy niż na allegro tak więc nie mam pojęcia gdzie szukać taniej.

 

Wracając do pytania poprosiłbym o poradę co do takiego akwarium muszę jeszcze obowiązkowo dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię jednak do narożnego zniechęcę, po prostu oczy po kilku chwilach/minutach patrzenia w akwarium bolą. Lepiej postaw coś około 100 (prostokątne nie profil)o ile większego nie możesz.

Do tego dojdzie filtr, np. JBL e900

grzałka, podłoże, oświetlenie bo to w pokrywie się nie nadaje, choć to zależy od biotopu, tak samo wystrój który trzeba dokupić: rośliny, korzenie(samemu można) kamienie ( też samemu możesz znaleść), odmulacz,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...