Skocz do zawartości

Akwarium 240 - co i jak ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuję założyć baniaczek 240l. Nie jest to jeszcze nic pewnego, ale chciałabym prosić o rady.

Kilka informacji o przyszłym ( mam nadzieję ) zbiorniku:

 

Akwarium: 240l 120x40x50 (dł x szer x wys) + pokrywa

 

Filtracja: Aquael MULTIKANI + dodatkowe moduły

 

Ogrzewanie: grzałka 250w

 

Oświetlenie: 2x30W czyli standard w pokrywie + dodatkowa świetlówka

 

CO2: mam zamiar kupić gotowy zestaw, coś takiego :

http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-d ... 19545.html

Niestety kompletnie się na tym nie znam ponieważ nigdy nie stosowałam CO2 z butli :roll:

 

Nawozy: noo i tu też mam problem :? mikro, makro ?

 

Podłoże: SERA Floredepot, czarny żwirek kwarcowy

 

Proszę o podpowiedzi zwłaszcza w związku z butlą oraz filtrem. Słyszałam że ten filtr nie jest zbyt polecanym ( przynajmniej tu na forum) ale dlatego że rzeczywiście jest kiepski czy po prostu każdy tak uważa bo jest tani. Więc zależy mi na opinii osób, które miały z nim do czynienia :) jaką świetlówkę zamontować w pokrywie ? co sądzicie o zestawie CO2 ? czy jest on gotowy do podłączenia ?

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ma to być akwarium roślinne czy biotopowe?

Jeśli roślinne to warto poczytać:

moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

przeczytaj-akwarium-roslinne-twoj-niezbednik-faq-t11056.html

Jeśli biotop to jaki? Bo może się okazać, że np. CO2 lub dodatkowe oświetlenie będzie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest w miarę nowy i mało znany. Nie miałem z nim do czynienia, ale powinien być ok. Puste moduły które można zasypać keramzytem są śmiesznie tanie, jedyny problem to pompa która może być dość słaba jak na taki litraż.

 

Może napisz ile masz do wydania na filtr i doradzi się coś bardziej sprawdzonego?

 

Link na allegro nie działa. :P

 

Oświetlenie...ja mam takie w 168l [120x40x35] z odbłyśnikami i szału nie ma. W 240l będzie to bardzo mało, co najwyżej do LowTecha, a nie typowego akwarium roślinnego. Jeśli chcesz mieć głównie roślinki i jakieś bardziej ambitne gatunki, to koniecznością będzie dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link to butli jeszcze raz:

http://allegro.pl/zestaw-co2-standard-d ... 19545.html

 

Możliwie jak najmniej, ale jeśli mam kupić kiepski filtr za małe pieniądze i potem być z niego niezadowolona to wolę od razu kupić droższy a lepszy :)

Uważasz że filtr, który sobie upatrzyłam dałby radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr lepiej kupić wręcz z zapasem bo w sumie to najważniejsza rzecz jeżeli chodzi o długofalowość więc lepiej posłuchać rad tu bardziej obeznanych niż kupić coś na granicy.

Nawożenie przy takim baniaku - wydaje mi się że zanim do tego dojdzie - dojrzeje itp - najlepiej zapoznać się z temetami wspomnianymi i zawozić solami - i taniej i wiadomo co i ile się leje.

 

Floredepot - mam 2.4kg wsypane w 112l - dojrzewa 5 dzień ale jako że jeszcze testów nie mam nie wiem jak się przekłada na skład wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie całe zestawy CO2. Sam ostatnio kupowałem. Lepiej kupić, butlę z reduktorem, zaworek, elektrozawór. Licznik bąbelek idzie kupić w aptece są przy zestawie do kroplówki. A dyfuzor zamienić na reaktor, bo wcześniej czy później i tak to zrobisz.

No i złączki które będą potrzebne. Koszt podobny nawet tańszy można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...