Skocz do zawartości

podłoże / mętna woda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje w moim akwarium zrobić generalne czyszczenie , słyszałem że jest jakieś dolne podłoże ziemiaste a u góry żwirek , czy ktos może mi polecić i czy warto zainwestować w tą ziemię , i ile tego kupić moje akwarium to 112l

 

Drugie pytanie jest następujące od pewnego czasu zrobiła mi sie mętna woda ... zawsze była krystaliczna , wyczyszczenie filtra zewnetrznego nic nie dalo , podmiana wody z 40 % , oczyściła wode na jeden dzień i znów mętna ... o co chodzi ? na dole zamieszczam zdjęcia jak to sie prezętuje

 

 

Tydzień temu

 

Dołączona grafika

 

Teraz

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam taki problem, że woda była mętna, ale po kilku dniach będzie normalna. Musisz odczekać. A filtr niech chodzi przez cały czas. W ziemie nie warto inwestować, trudno się potem zmienia wodę. Radzę ci kupić gęsty żwir np. taki:

 

A może zamiast sypać bezsensowne posty to lepiej najpierw samemu uzupełnić Swoją wiedzę? Mapet

post-16965-13685174258425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od dwóch tygodni woda mętna , filtr chodzi 24h , i zero odzyskania klarownej wody :(

 

słyszałem ze taka ziema służy ładnych pare lat i przy czyszczeniu nie sprawia problemów , a rośliny typu trawa ładnie prowadzą system korzenny bo na żwirze kwarcowym nie chce mi wogóle rosnąć ...

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mętna woda to prawdopodobnie pierwotniaki. Ziemia ogrodowa pod żwirem to proste i tanie rozwiązanie problemu odpowiedniego podłoża dla roślin. Trzeba tylko pamiętać aby zbyt głęboko nie odmulać. Jeśli ktoś nie ma wyczucia to siatka pomiędzy warstwami jest pomocna. O pierwotniakach i ziemi poczytaj już sam bo można by tu książkę o tym napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...