Skocz do zawartości

Nowe akwarium zmetniennie wody


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem akwarium 126 litrów, oczywiście grzałka 100 Wat, filtr wewnętrzny, do tego korzeń i kilka roślinek.

W czwartek dokładnie wyczyściłem żwirek (3-5 granulacja), zalałem wodą całe akwarium podgrzałem do temp 25 stopni i dolałem tetra aqua Safe, wczesniej oczywiście całą noc moczyłem korzeń i dokładnie wyczyściłem, woda tego dnia była krystaliczna, w piątek dodałem roślinki i nawóz dla roślin w kulkach, tego dnia woda również był krystaliczna, dodałem na wieczór bakterie Bacto Activ firmy Tropical, w sobotę, zauważyłem delikatną zmianę, otóż woda trochę sie tak jakby zamuliła, dziś czyli niedziela woda jeszcze bardziej jest zamulona, oczywiście nie ma tragedii ale obawiam sie ze z dnia na dzień będzie coraz gorzej. Oczywiście filtr jest ciągle włączony, dodtakowo codziennie 13 godzin oświetlenia, nie wiem czy to może być wina korzenia, albo bakteri. Czekam jeszcze aż akwarium dojrzeje, pani w sklepie powiedziała mi że po wpuszczeniu bakterii wystarczy tydzień na dojrzewanie. Jaka może być tego przyczyna, czy to normalne czy może podmienić trochę wody?

 

Edit:

 

Dodaję zdjęcia

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ze za mały filtr. Ile to ma? 200L/h? Jakiś porządny wewnetrzny, albo kubeł.

Dosadź roślin, najlepiej szybko rosnących. Nie masz ryb, to nie wydawaj kasy na startery. Odczekaj 2-3tyg. Ale przy tym pierdzioszku to ciężko widzę dobrą filtrację. Zależy jakie ryby chcesz w tym trzymać.

 

Co do mleka. Zrobiłem 4 dni reset krewetkarium. 2 dni woda kryształ. Wsadziłem łapy, posadziłem rośliny. 5 godzin później mleko. A dziś znowu kryształ. Musisz odczekać. A ze masz mały filtr, to będzie to dłużej trwało. Pomyśl o lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba rację DAMILIO, ten filtr jest za mały, dostałem go w gratisie do akwarium a tak ogólnie kosztuję chyba 20 zł hehe, tylko poczekam z tą zmianą bo zbyt dużo kasy wydałem na akwa, wole poczekać i kupic wewnętrzny za jakieś 200 zł niż zmieniac na taki za 60-80 bo pewnie zmiany nie poczuję. Wiesz co jak sie przjrzałem to nie wiedzę żeby woda była zielonkawa czy ciemna, coś czuję że oprócz tego filtra to wina też i korzenia, barwi chyba wodę. Przeczytałem tu też na forum, ze przy dojrzewaniu akwa, nie powinno sie zbyt długo światła palić maks 6 godzin i co 4 dni wymieniać wodę z 20 procent? to prawda?, jutro kupię też więcej roślinek. A jeśli chodzi o rybki to chce mieć Bojownika, dwie lub trzy samice, korci mnie by spróbować z dwoma bojownikami, 6 neonów, 2 kosiarki, 2 glonojady i 4 piskorki korci mnie jeszcze by ze trzy brzanki sumatrzańskie wrzucić ale nie wiem czy to nie za dużo, nienawidzę męczenia ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zrobie tak samo z tym oświetleniem.

 

Edit:

 

Chyba jednak zdecyduję sie na wymianę filtra, który z tych trzech będzie odpowiedni?:

http://www.rybarium.pl/eheim-pick-up-2012.html

http://www.rybarium.pl/filtr-wewnetrzny-fluval-u3.html

http://www.rybarium.pl/filtr-wewnetrzny ... -1000.html

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył 100'we i kubił kubeł. Większe pole manewru, i lepsza filtracja. Dać 150 za filtr, dla mnie bez sensu. Lepiej dodać.

A z kubłów? Ja jestem bardzo zadowolony z Tetratec ex600. natomiast zawiodłem się bardzo na JBL CristalProfi.

 

Tu masz temat o filtrach moj-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-doswiadczenia-z-filtrami-t22675.html

 

ps. Edytuj posty jak chcesz coś dodać. Zielona Mafia Cię nakrzyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW 302 ewentualnie inny model też pewnie da rade - ok 140zl, Kupiłem po przeczytaniu opinii także na tym forum i muszę powiedzieć że jest ok - najlepsze jest to zupełnie ciche ustrojstwo. Węże może i trudne do ułożenia ale jeżeli najpierw się je ułoży , poprowadzi do skrętek to nie sprawiają kłopotu.

A stać może i na podłodze - w sumie to nawet ładnie wygląda.

 

A w temacie - założyłem 5.04.2013 i od 6.04 lekkie zmętnienie, dzisiaj już lepiej - patrząc pod kątem - pływające białe chmury - pewnie pierwotniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...