Skocz do zawartości

[112] Celuję w Azję aktualne str. 4


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tyg przyjdą testy - w kranie mam obojętnie i super twardo - ale pracuje nad tym żeby dojść do KH ok 6 GH ok 10 i ph 6,5.

 

Dzięki za podpowiedzi - na pewno skorzystam. A prętniki - jakieś konkretne czy to już ma mniejsze znaczenie? I jak już prętniki to 1+1 czy 1+2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Aktualizacja - Zrobione Testy SERA kropelkowe. Wyniki nie pocieszające i odbiegające całkowicie od tego badziewia paskowego które pokazywały bardziej optymistyczne wartości.

 

ph-8

GH - 19

KH - 14

NH4 - 0

NO2 - 0

NO3 - i tu 2 x mierzyłem i za każdym razem zero- no może troche wiecej

PO4 - trudno określić te niebieskie kolory - ale ok 0.5-1

żelazo ok 0.1

 

Podmieniłem na ok 15l mieszanki gotowanej + kranówka ale w niedziele jeszcze podmianie na czystą destylowaną o ph poniżej 7 - w Tesco jest coś w granicach 5,5 ph - czy dodawać do tego Aquatan dla bezpieczeństwa bo w sumie nie wiem co tam jest w tej wodzie co tak obniżyło ph.

 

Solami zaczynam większe dawki dzisiaj dawać. Wypławków jakby dzisiaj mniej ale 3 ślimaki wyjęte - już takie ok 3-4mm.

 

Czy takie poziomy NO3 - praktycznie 0 to prawidłowy wynik? Podawałem 1,5ml dziennie roztwory sporządzonego z KNO3 25g+250g h2o. przez tydzień. To samo jeżeli chodzi o Mg SO4 i K2SO4. Niestety nie mam testów na potas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jak znajdę te listki i sysunie to na pewno wrzucę ale z 8 do 6,5 to nie zejdzie niestety - w niedziele podmienię ok 10l na destylowaną z niskim ph i zobaczę co i jak. A jeszcze co z tym NO3 - czy coś tu jest nie tak - 2 tyg dojrzewania i nie poszło w górę? Czy to nie dziwne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ale gotowana woda obniży co najwyżej KH - sprawdzę za tydzień jak to będzie wyglądało po wymianie w niedzielę na 10l destylowanej + liście i szyszki jak znajdę.

Poniżej nieumiejętne zdjęcie prawie o 1 w nocy :)

 

 

20.04:

dodane liście dębu - 10sztuk z drzewa sparzone 2 razy. Buku nie znalazłem żadnego w lesie. Podmieniłem 10l H2O na demineralizowaną ph5,5 z Tesco.

 

Ps co to może być za glon na korzeniach - mała sielona trawka z białymi wąsami - ok 3-4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wiem - kupiłem zamiast kosiarek bo miały tak samo jeść glony, być mniej agresywne i rosnąć do 8cm : A rosną do 14, co prawda jedzą glony i nie są agresywne - ale czy póki są małe można te 2sztuki trzymać - nie moge znaleźć info o warunkach dla nich - znalazlem tylko - parametry wody - bez znaczenia - co jest co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana - kamienie wyleciały - trzymające korzenie, Cryptocoryny przesadzone na prawą stronę - lewa zostanie zawalona liśćmi za tydzień. Część liści cryptocoryny wyleciała podgryziona przez Gurami. Spirulina pomogła w oduczeniu ich skubania, nitkowate dalej są - niestety. Jakość zdjęć niestety nie powala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę troche zwiększyć światełko - dołożę 1x24 T5 - przy herbacie światło jeszcze za słabo się przebija, potem dąb , szyszka, RO, i walka z glonkami - jak sie nie uda to usunę cały mech w ostateczności bo ciągle coś go porasta od wewnątrz i dam nowy. Ale roślinki muszą być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...