Skocz do zawartości

[60l] Prosze o porade.Jestem nowy:)


siano601
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy wiec nie dokładnie wiem czy w dobrym miejscu post,proszę o trochę dystansu i się nie denerwować jak coś źle napisałem,zrobiłem XD

 

Kupiłem akwarium 60l z roślinami i rybkami,pokrywą,filtrem aqua szut turbo 550 była w nim gąbka poczytałem ze można go tuningować wiec kupiłem Mikromek czytałem ze to jeden z najlepszych wkładów biologicznych.

 

Ryby

6x neon innesa

2x molinezja

2x danio pręgowane

2x kirysek pstry

 

Podłożę żwir rzeczny ok 12kg

Grzałka z termostatem 50W

Oświetlenie 1X 15W nie wiem jaka firma napis jest nie czytelny

Na roślinach się nie znam wiem ze mam Gałązatke

Jutro będzie korzeń :D

Wszystko kosztowało mnie 100zł myślę ze zrobiłem dobry biznes jak myślicie?

Od zawsze chciałem mieć akwarium 60l to chyba dobre na początek,wiem ze to ciężka praca i cierpliwość.

 

Proszę mi powiedzieć co mogę zmienić no i co myślicie o tym baniau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym żółtym żwirkiem Primcio chyba przesadza (neony to ryby rzeczne, widziałeś w rzece czarnoziem?:D),

moja rada na początek: UMYJ SZYBY Z ZEWNĄTRZ :D

Ja też słyszałam, że neonki nie lubią jasnego podłoża. Może dlatego, że lubią nieco ciemności (czarne wody), a jasne podłoże nieźle odbija światło i źle wpływa na niektóre ryby.

Akwarium małe na molinezje, a danio i kiryski są rybami stadnymi, powinno ich być co najmniej po 6 osobników.

Jednolite tło znacznie lepiej by wyglądało od tej fototapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok dzięki za rady zrobię jak piszecie,pokombinuje z tłem i umyje aqua,postawiłem je tak jak kupiłem dużo nie robiłem no możne trochę w środku bo był syf.ale chyba nie jest aż tak źle :P Jak się uda to może molinezji znajdę inny dom miałem 2 duże skalary ale szybko oddałem;) Czyli dokupić neony i kirysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty piszecie z kiryskami. One się tutaj nie nadają. Wymagają piachu na dnie, a ja tu widzę tylko gruby żwir.

 

Neony też odpadają. Zbyt pstrokate podłoże, a do tego są bezpośrednio narażone na światło, za którym nie przepadają.

 

Najlepiej jakby właściciel zbiornika podał parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra postaram się wszystko ładnie ułożyć kupie 1-2worek ciemnego żwirku przysypie ten co jest bo przecież nie będę wymieniał całego,czy lepiej wymienić?? kupie jakieś rośliny zęby był cień oddam danio i molinezje szkoda mi kirysów :( no ale jak trzeba. w następnym tygodniu zrobię test ph,w zoologicznym kupie tester? ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...