Skocz do zawartości

Szybki restart akwarium


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam duży problem z moim 80 litrowym akwa. Mianowicie przecieka.

Chcę jak najszybciej je opróżnić bo wiem jakie są skutki ignorowania lekkiego przeciekania, tylko tutaj nasuwa się moje pytanie.

Mam w akwa +- 15 gupików większych i duużo małych, 6 neonków, zbrojnik, 6 dorosłych helenek i naprawdę dużo maluuutkich.

Mam do dyspozycji 25l akwarium. Czy jak zrobię tak że wodę z akwa odleję do 25 akwarium, resztę do jakichś misek, wysuszę akwa, zakleję i zaleję starą wodą, to ryby od razu będą mogły tam być?

Czy wytrzymają ten jeden dzień w 25l akwarium?

No i mam na filtrze, grzałce i kokosie masę tych małych helenek. Czy jak dam ten sprzęt do miski z wodą z akwarium nic im nie będzie?

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. No i pewnie w żwirku jest też tych helenek sporo a muszę go chyba wygotować, bo miałem pleśń i tak mi trochę szkoda ich. Teraz dziwne pytanie- żałować tych helenek? :(

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz innego wyboru to muszą w tym 25l wytrzymać, raczej powinny przeżyć. Filtr najlepiej podłącz do tego małego akwarium bo przy tylu rybach zaraz tam będzie pełno syfu pływało, grzałkę najlepiej też tam daj.

 

Niektórzy polecają gotowanie żwirku jako sposób na pozbycie się ślimaków, ja bym się na coś takiego nie zdecydował. To nie usunie ślimaków tylko je zabije więc jak włożysz ten żwirek z powrotem do akwarium to będziesz miał mały cmentarz. Był już na forum przypadek jak ktoś po takim zabiegu miał zakwit wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić nowe akwa czy kleić to przeciekające?

Jak przez jeden dzień będą w tym mniejszym zbiorniku to nic im nie będzie.

Pamiętaj, aby miały tam cały czas działający filtr.

Żwirku absolutnie nie gotuj. Jedynie porządnie wypłucz w wodzie zlanej z akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, żwirku nie wygotuję. Akwarium będę kleił, bo jednak środków na zakup nowego to nie mam.

Filtr i grzałkę wrzucę do tego 25l. A co z tymi małymi helenkami na filtrze i grzałce? Bo do 25 mam stary mały filtr, ale co z helenkami które są na filtrze z 80l? Jego nie dam do 25 bo zajmie za dużo miejsca, jedynie grzałkę z 80l wrzucę bo akurat się zmieści.

 

Jeszcze jedno. Jak się pozbyć czegoś w stylu krasnorosta z korzenia i wylotu filtra? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...