Skocz do zawartości

[200l] biotop Europa Środkowa


conus69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pomysł faktycznie odmienny, ale uważam, że to stanowczo za mały zbiornik dla tak wielkich ryb jak amury, karpie i szczupaki... gdzie są Ci co krzyczą, że ryba karłowacieje i ją to boli? A ten szczupak to niby nie skarłowacieje? Może padnie z głodu bo nei będzie miał się gdzie zaczaić i puścić za obiadem? Może nie, może popełni samobójstwo i wyskoczy razem z pokrywa :D

 

Nie jestem w stanie odwieźć Ciebie od biotopu i wcale nie chcę, ale radziłbym jakieś mniejsze rybki i mniej agresywne: płotki, ukleje a może i jakiegoś krąpia? Krasnopióra super! Okoń ładnie wygląda, ale agresor niesamowity... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł faktycznie odmienny, ale uważam, że to stanowczo za mały zbiornik dla tak wielkich ryb jak amury, karpie i szczupaki... gdzie są Ci co krzyczą, że ryba karłowacieje i ją to boli? A ten szczupak to niby nie skarłowacieje? Może padnie z głodu bo nei będzie miał się gdzie zaczaić i puścić za obiadem? Może nie, może popełni samobójstwo i wyskoczy razem z pokrywa :D

 

Nie jestem w stanie odwieźć Ciebie od biotopu i wcale nie chcę, ale radziłbym jakieś mniejsze rybki i mniej agresywne: płotki, ukleje a może i jakiegoś krąpia? Krasnopióra super! Okoń ładnie wygląda, ale agresor niesamowity... Powodzenia

 

ludzie ryby mają takie rzeczy jak ROZMIAR.

można kupić szczupaka który ma 10-12cm, pohodować go rok przy przyroście 10cm/rok i wypuścić, czy to jakiś problem ?

nie rozumiem, nie myslicie chyba ze szczupak to się zaczyna od metra w górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wkładać rybę na pół roku? ludzie się przyzwyczajają i ciężko im oddać... tudzież wypuścić... po co? kwestia gustu, ale uważam, że to nie najlepszy pomysł. lepiej oczko wodne sobie strzelić i tam go trzymać... choć w oczku niezastąpione są krasnopióry i karpie koi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i się zastanawiam hmm. Oryginalny pomysł to fakt, kto co lubi oczywiście ja to kojarzę takie ryby z wanny gdzie chwilowo odpoczywały przed skrobaniem, wypatroszeniem , usmażeniem, no i najlepsze konsumpcją. Kiedyś nawet sam się zastanawiałem, ale nad kiełbiami.W każdym bądź razie zrobiło to na mnie wrażenie, ale ogółem nie jest to coś co mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomysł super ale nie dla takich ryb jak węgorz, całe szczęście dałeś już odpocząć linom i jesiotrowi. Płoć i wzdręga też rosną do dużych rozmiarów. Jeżeli zalezy Ci na zimnowodnym akwarium to zdecydowanie rybki, które nie osiągają dużych rozmiarów. Ktoś wspomniał o sumiku karłowatym :o hehe jak chcesz się pozbyć ryb i ślimaków to proszę bardzo. To są szkodniki jakich mało !

Ja proponowałbym różanki, słonecznice, kiełbie, piskorze i koniecznie małże żeby różanki mogły złożyć ikrę :) Cierniki też są super też mają bardzo ciekawy sposób opieki nad ikrą :)

UWAGA: różanka, słonecznica, piskorz i kiełb długowąsy są pod ścisłą ochroną.

 

Nie mniej daję 5 za oryginalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, super akwarium - przymierzam się do stworzenia czegoś podobnego - nawet pierwsza myśl była, żeby użyć 200l :-)

 

Napisz coś jak się akwarium rozwija i jak trzymają się ryby - szczególnie teraz latem. Czym je karmisz, itp... Każda informacja będzie na wagę złota :D

 

Gdzie zaopatrujesz się w ryby?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...