Skocz do zawartości

[200l] biotop Europa Środkowa


conus69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BOSKO! czekałem na to tu na forum! ja bym dał:

 

3xokoń

1xjesiotr

 

i to wszystko byłoby cudne :)

 

okoń podgryza ogony, wszystkiemu co sie napatoczy, nie polecam jednak.

kolorowe liny mi nie pasuja i zrobia wyjazd, ale po prostu normalne ryby kupic to wyzwanie.

wegorz do sprzatania resztek ryb, szczupak jako pokazowa sztuka calego zbiornika.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na jakim poziomie utrzymujesz temperature i jak radzisz sobie z ciepłych porach roku??

temperatura `sie utrzymuje` sama jak na razie nie dogrzewam, a jest koło 21'C.

w lecie nie mam pojęcia, akwarium dopiero wystartowało, ale jestem elektronikiem, więc może zrobię klimatyzacje na wentylatorze albo na modułach Peltiera, ale one sporo kosztują jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czy te rybki mają wymiar? :D bo sądzę że nie :D

 

grOm a to wazne cz maja wymiar?? :mrgreen: to tak samo jak z prywatym lowiskiem na ktorym wlasciciel ustala wymiary szczupak nei nadaje sie do akwarium sam mailem i okonie tez mialem fajnie wygladaly ale za dobrze sie nie czuly w nim a zamiast krasnopiorek radzilbym płotki

 

Mam pytanie na jakim poziomie utrzymujesz temperature i jak radzisz sobie z ciepłych porach roku??

takie awarium nie powinno byc ogrzewane w ogole obnizanie tez nie jest konieczne przy tych rybyach wazne zeby woda byla dobrze natleniona ale tu moze byc problem z oswietlniem ktore bedzie nagrzewac woda i moze byc konieczne jakies chlodzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryb nie obowiązuje wymiar bo są kupione a nie złowione, i tego sie trzymajmy ;)

amur nie podejdzie, bo dziennie zjada tyle roślin ile waży, a to za dużo.

ryb OWSZEM JEST za dużo ale pisałem ze będę robił resekcje, to widać ktoś nieuważnie czyta.

a nawet jeśli nie ja, to szczupak ją zrobi.

wody nie grzeję, światła sporo jest naturalnego, więc może nie będzie aż tak źle, a chłodzenie będzie na pewno.

natlenowanie wody jest prawidłowe, nawet za duże, więc nie ma z tym problemu :)

wszystko wytłumaczyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe amura i karpia w akwarium ludzie maskara te ryby ogole sie tam nie nadaja!! to meczarnia dla nich tak samo jak szczupak 8-) ja ci proponuje zrobic to chlodzenie akwarium i staral sie zeby temperatura nie przekroczyla 25 stopni i naprawde zrezygnuj ze szczuplego zamiast tego zostaw te dwa linki do tego do ze 3 albo 4 płoteczki i i 5 malych okoni takich okolo 7 cm max 10 cm i okolo 15 sztuk slonecznicy ktore po kilku dniach znikna z akwarium zostana zjedzone przez okonie i co jakis czas trzeba dorucac slonecznic jak zabraknie ich w akwarium. Co masz na dnie w akwarium?? zwir czy piasek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe amura i karpia w akwarium ludzie maskara te ryby ogole sie tam nie nadaja!! to meczarnia dla nich tak samo jak szczupak 8-) ja ci proponuje zrobic to chlodzenie akwarium i staral sie zeby temperatura nie przekroczyla 25 stopni i naprawde zrezygnuj ze szczuplego zamiast tego zostaw te dwa linki do tego do ze 3 albo 4 płoteczki i i 5 malych okoni takich okolo 7 cm max 10 cm i okolo 15 sztuk slonecznicy ktore po kilku dniach znikna z akwarium zostana zjedzone przez okonie i co jakis czas trzeba dorucac slonecznic jak zabraknie ich w akwarium. Co masz na dnie w akwarium?? zwir czy piasek??

 

dziewiec lat mialem oczko wodne w ktorym trzymalem szczupaka wiec troche wiem o takiej imprezie. karpie i amury owszem, to juz pisza ludzie ktorzy nie maja o tym pojecia. temperatura nie przekroczy 25' nie ma nawet szans, a chlodzenie juz sie robi :) okonie pisałem, podgryzaja ogony, a te ryby maja wygladac i czuc sie dobrze, nie byc pokiereszowane.

na dnie jest zwir, miejscowo piasek bo szczeżuje w nim siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...