Skocz do zawartości

Biotop Azji


krzysmTA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 54l i ryby jak w opisie. Czy moge jeszcze dokupić jakąś (mam pustą strefę przypowierzchniową, bo ostatnio wszystkie dania pręgowane "znikły" i teraz chciałbym to czymś uzupełnić)? Chodzi mi o ryby biotopu Azji najlepiej południowo-wschodniej. Szukam czegoś do kompletu z Glonojadem i Bocją. Zaplanowałem sobie zakup nowych roślin (obecne ciągle uszkodzone po stadzie molinezji :)), ale chodzi mi o ryby. Czy mogę dołączyć Bojownika? A jak nie to proszę o wskazanie mi jakiejś fajnej rybki przypowierzchniowej o temp. ok. 26°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki skorzystam z roslin bo szukalem, ale ryby dam chyba swoje azjatyckie, bo tu sobie zrobilem tabele z leksykonu. Bede mial Glonojada, bocje, 2 Wielkopletwy i jakis stadny gatunek nie wiem, czy sumiki szkliste, Danio teczowy, czy jakies inne prosze o rade. Poziom pH 6.5, twardosc 7 - 12°n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 54 litry jest za male na bocje. Poza tym wbrew pozorom sa to rybki stadne. Czytalam wiele opinii ze bocje bedac same w akwarium staja sie agresywne w stosunku do innych gatunkow. Ja bym radzila ci dodac danio poniewaz wypelnia gorna czesc zbiornika. Ewentualnie brzanki ale gatunek lagodniejszy od sumatrzanskich, zeby nie obgryzal ci ogonow u wielkopletwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecze, ze ma fajnie. Problem polega na tym, ze ta ryba w zbyt malym litrazu nie wyrosnie, zacznie karlowaciec co moze doprowadzic do pogorszenia stanu jej zdrowia. Nie mowie tego po to by cie zniechecic czy op... Czesto nie jestesmy swiadomi przy zakupie ryb czy dobrze robimy. Ja planuje niedlugo oddac moje brzanki rekinie do sklepu bo pogodzilam sie z faktem ze mam dla nich za male akwarium :(

Pomysl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...