Skocz do zawartości

żwir koralowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pielęgnice afrykańskie to pewnie właśnie z Malawi lub Tanganiki, a tak woda jest twarda. Jeśli chcesz kontynuować hodowlę tych ryb to nie ma problemu, ale jeśli chcesz trzymać coś innego to raczej powinieneś się go pozbyć bo zatwardzi wodę, a większość ryb woli wodę miękką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium z rybami Malawi i Tanganiki raczej się nie daje roślin. Ładne kamienie, wapienie, porosną glonami i będzie ładnie.

 

A jeżeli koniecznie roślinki to np: Anubias barteri, Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne wendtii, Echindorus amazonicus, Hygrophila corymbosa, Microsorum pteropus, Vallisneria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie znawca tematu, ale chyba parametry wody z kranu w przypadku Malawi nie są jakieś bardzo istotne bo do akwa wciskasz jakieś wapienie i inne pierdoły, które te parametry pewnie dosyć istotnie zmienią. Poprzeglądaj sobie akwaria użytkowników w dziale galeria - szukaj tych, które w nazwie tematu mają Malawi/Tanganika. To Ci trochę naświetli temat. Ryby już masz czy dopiero planujesz zakupić? Jeśli masz to napisz nazwy lub wrzuć fotki żeby Ci ktoś napisał z jakiego konkretnie są one jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam jeszcze rybek moje akwarium dopiero dojrzewa .Nie jestem jeszcze zdecydowany jakie będę chciał nazwy , ale na pewno będzie to gatunek pielęgnic afrykańskich :)

 

Edit:

 

Dziękuję za stronkę z parametrami jezior,jest to fantastyczna wyczerpująca wskazówka dla mnie :D

 

 

Luna: Nie pisz jednego posta pod drugim jeśli nie upłynęły minimum 24 godziny.

Edytuj wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...