Skocz do zawartości

Niskie akwarium dla teleskopa


Merman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sytuacja jest alarmowa :help: Dostałem dziś teleskopa Black Moor i narazie pływa w moim akwa 112l z dwoma 2 letnimi welonami.

Jest jednak problem ponieważ w 112 litrach jest kilka kamieni i korzeń o który mógłby poranić swoje jakże piękne i delikatne oczy a i litraż nie pozwala za bardzo na wciśnięcie tam tego maleństwa.

Mam na strychu nietypowe akwa w którym kiedyś trzymałem żółwia, jego wymiary to 80x40x25 przy czym 25 to wysokość. I tu nasuwa sie pytanie. Czy jest ono odpowiednie dla tego gatunku czy jednak pozostaje mi "przemeblowanie" welonarium czego wolałbym uniknąć?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu jaśniej proszę:) Co do wystroju tego niskiego akwa to myślę nad 1 cm warstwa piasku i do tego jakieś gałęzatki, mech jawajski plus ewentualnie jakieś pływające zielsko... więc przestrzeni do pływania sporo ale kwestię czy jest sens czy nie pozostawiam doświadczonym użytkownikom forum bo nie chcę biedaka męczyć w złych warunkach a zostawienie go w 112 litrowym akwa z ostrymi dekoracjami i dwoma niewyżytymi dorosłymi samcami nie należy do dobrych warunków xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo będzie jasno. :P

 

Złota rybka.

 

Welonka.

 

Karaś złocisty.

 

Podgatunek Karasia Chińskiego [srebrzystego].

 

Akwarium.

 

Karaś.

 

Duża ryba.

 

Karaś.

 

Bardzo duża ryba.

 

Akwarium.

 

Karaś.

 

Kumasz? :P

 

PS: Rosną tak duże że nadają się do oczek wodnych, albo bardzo dużych baniaków. 80x40 to moim zdaniem dużo za mało na welony [karasie]. ;)

 

PS2: Obrazek poglądowy:

 

Dołączona grafika

 

Czasami obrazki docierają łatwiej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu to że welonka to karaś jasno i przejrzyście rozumiem ale rozchodzi mi się o to czy 80 litrowe akwa o wysokości tylko 25 cm nadaje sie do hodowli jednego teleskopa chociaż na góra 2 lata o czym nie wspomniałem wcześniej za co przepraszam bo w planach mam postawienie zbiornika + 400 litrów ale to po wykończeniu nowego gniazdka dla siebie i żony bo obecne miejsce zamieszkania mi na to nie pozwala ;)

 

Edit:

 

Ale jeśli nie to go oddam bo nie chcę go męczyć

 

nemo130: Edytuj posty.

 

Ok sorry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: jako dzieciak miałem welona w zbyt małym akwarium. Przeżył właśnie dwa lata. ;)

 

Sama wielkość akwarium na pewno nie była jedynym powodem przedwczesnego zgonu, ale z pewnością jednym z pośrednich. Przez parę miesięcy może by taka bańka wystarczyła, ale przez dwa lata zacznie karłowacieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc :piwo: Zrobię mu na razie te niskie 80 litrów. Za tydzień go wpuszczę i w tym czasie poszukam mu innego domu :P

Teraz ma 6 cm z ogonem więc aż tak ciasno mu nie będzie:p na pewno to lepsze niż wegetacja w kuli :| zapytam znajomych, może znajdzie się ktoś kto mu zapewni lepsze warunki rozwoju. Tak to jest z kobietami... Robią prezent a potem myśl co z nim zrobić :evil: Ale to już inny temat :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...