Skocz do zawartości

Parka większych rybek do mojego akwarium


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam akwarium 112l, filtr JBL e701 z deszczownicą (standardowe wkłady + dosypałam aktywny węgiel), w akwa jest plaża z piasku, żwirek (pod nim jest warstwa substratu Florapol firmy JBL), korzeń mangrowca, kamienie (przeszły test octem), 5 roślin + mniejszy korzeń z mchem. Wszystko zostało umyte, wyparzone i wypłukane, woda jest klarowna i czysta. Nie dolewałam żadnej chemii. W akwarium jest sporo roślin i kryjówek. Temperature mam na 24 stopnie.W akwa sa już dwa ślimaki helena - dostałam je w gratisie od Pana ze sklepu. Akwarium prawie już odstało swj czas na dojrzewanie i chciałbym was zapytać o radę w obsadzie.

 

Moje parametry wody to:

 

PH ok 6,5-7

GH ok 13

KH ok 10

 

Zdecydowana jestem już na:

 

10szt neonków innesa

5szt kirysków panda

5szt otosków

4-5 szt krewetek

 

I tutaj mam pytanie, wiem, że akwarium nie jest duże i nie chciałabym przesadzić ale bardzo mi zależy aby mieć do tego parkę jakiś większych (7-8 cm) ładnie wybarwionych rybek.

 

Czy moglibyście mi coś doradzić tak żeby można było je chodować w parach,warunki były ok i dogadywały się z innymi rybkami?

Patrzyłam na pielęgniczki ramireza,borelli i kakadu, facet w sklepie doradzał także parkę pyszczaków ale może jest jeszcze jakiś wybór? :)

 

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić parkę ramirezek, lub kakadu 2 samice na 1 samca. Jak chcesz trzymać w takiej wodzie pielęgniczki powinieneś kupić je od hodowcy, albo mieszać wodę normalną z RO, ponieważ ze sklepu mogą być bardziej wrażliwe na parametry wody i mogą zdechnąć, tak jak w moim przypadku, miałam parkę ramirezek przez 2 lata w takiej samej wodzie jak ty, od hodowcy, nic im się nie działo, gdyby nie to że musiałam się ich pozbyć, przez restart to żyłyby do dzisiaj, tydzień temu kupiłam parkę ramirezek w sklepie i już mi zdechły. Kup szyszki olchy i liście ketapangu. Nie słuchaj sprzedawców w sklepie, pyszczaki to bardzo agresywne rybki, zjedzą ci wszystkie pozostałe ryby. Jeszcze jedno, wyciąg ten węgiel, on nie jest w ogóle potrzebny w filtrze, nadaje się tylko po leczeniu rybek chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...