Skocz do zawartości

Pływajace odchody itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość.

Mam akwe 54l czyszcze filter raz w tygodni co 14 dni odmulanie i i wyławianie resztek roslinek, a nie potrafie zwalczyc pływajacych odchodow. Zaś jak po podlozu przejedzie glonojad za kiryskami to wszystko z dna zaczyna sie unosci, a za czeste odmulanie tez nie dobre. Poradzcie mi jak sie pozdbyc tych plywajacych oddchodow czy mam badziewny filter?? :|

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa obsada + prawidłowo dobrany filtr + prawidłowa opieka nad akwarium = woda kryształ, a pływają w niej tylko ryby, nie odchody.

 

Zbrojnik na pewno do oddania. Podaj wszystkie informacje o akwarium, model filtra, pełną obsadę, jak często robisz podmianki i na jakie, czy lejesz coś do baniaka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale akwe kupilem komplet z filtrem EHEIM 2008, leje do niego taki srodek dla roslinek "złożone nawozy z minerałami"1 w tygodniu, sól akwarystyczna 1 na 2 tyg. Podmiane robie raz na ok 2 tyg z odmulaniem dna wode szykuje min 48godz wczesniej i leje do niej uzdatniacz. podłoze drobny żwirek.

Obstada glonojad, 2 kiryski,5 neon,2 załobniczki, molinezja,3 gupiki,2 mieczyki.

a czy ustawienie filtra ma wplyw na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda odstana to uzdatniacz jest zbędny.

A podmieniasz ile litrów?

Obsada zdecydowanie do zmiany, większość rybek nawet samodzielnie za duża do tego akwarium, dlatego jest duuużo syfu, a filtr jest "akurat", więc nie nadąża za rybami z szybkim metabolizmem.

Tak, powinieneś go ustawić tak żeby zgarniał cały syf, tzn była dobra cyrkulacja.

Rozumiem że filtr jest ustawiony na maxa i nie jest na tyle zamulony że zmniejsza się jego przepustowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filter jest przykrecony bo jak go otworze na maksa dmucha jak sciekły i zaczyna wirowac. jest ustwaiony na lewej sciance w rogu i dmucha wzdluż tylniej sciany

 

Regulamin 6.1. Następny taki post będzie z "nagrodą". Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On musi być na maxa, bo jest i tak akurat do tego akwarium, ustaw go po prostu tak żeby nie dmuchał tak wprost.

Wzdłuż tylnej ściany, a z przodu wgl nie ma ruchu wody?

Załóż temat w dziale z obsadami, koniecznie do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to, nieodpowiednie odmulanie. Inaczej nieczystości by się nie unosiły. Filtr sam nic na to nie poradzi.

Czyżby? A co z akwariami których się nie odmula? Najpierw pogłębia się własną wiedzę później doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet.

W takim razie jak nie wiesz to nie doradzaj. Proste.

Poza tym autor mało pisał o sprzęcie jakiego używa. Tylko filtr.

 

Oczywiście wg. Ciebie grzałka ma wpływ na pływające farfocle. Weź się chociaż nie ośmieszaj. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...