Skocz do zawartości

[45l] - kardynałki chińskie


malutka243
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto i moje drugie akwarium.

Wymiary: 50x30x30=45l
Oświetlenie: 2x14W - Aqua-Glo i Power-Glo
Filtracja: kaskada Aquael FZN-2 - wkłady: gąbka i torf
Ogrzewanie: brak
Temperatura: około 22 stopni
Nawożenie: Planta Gainer Pro Ferro+

Fauna: 10xkardynałek chiński i planowane w przyszłości krewetki amano
Flora:
*rogatek sztywny
*kabomba wodna
*rotala drobnolistna
*ludwigia
*gałęzatka
*salwinia

Widok ogólny:

sdc15497x.jpg

sdc15495.jpg

sdc15494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mei - właśnie też długo takich łupków szukałam i przypadkiem znalazłam w zoologicznym. Zapomniałam dodać, że mam bimbrownię, właściwie działa od dziś, to poczekamy na efekty ;) A nawozić na razie nie nawożę, glonów jakoś specjalnie dużo nie ma, czasem troszkę na rotali, ale można łapką zdjąć, sama się bałam, że będzie plaga ;) Reguralne, cotygodniowe podmiany 10 litrów i wszystko gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli nie chcesz mieć problemów z glonami to musisz jednocześnie odpowiednio nawozić, dawać CO2 i dobrze oświetlać. Brak któregoś z tych czynników naraża cię na problemy z glonami. Ja u siebie właśnie trochę pokpiłam sprawę, bo nie dawałam CO2 przy dobrym nawożeniu i oświetleniu... Co do nawozów, oczywiście to czego brakuje twoim roślinom sprawdzisz odpowiednimi testami i wtedy szukasz odpowiedniego nawozu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znał moje początki, to byś zmienił zdanie hehe. Ale ponoć się człowiek na błędach uczy, potem się całe noce na forach akwarystycznych spędziło i czytało. Tylko czemu ja to forum znalazłam dopiero dziś ;)

A zacznę się bawić w nawożenie, tylko muszę się odbić z kasą, bo ostatnio wszystko na akwaria wydaję :P

Co dobrego polecacie z nawozów, bo nie mam tu doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgłębka super!!!

 

Akwarium takie małe proste i zarazem piękne...

 

 

Więc jeśli nie chcesz mieć problemów z glonami to musisz jednocześnie odpowiednio nawozić, dawać CO2 i dobrze oświetlać. Brak któregoś z tych czynników naraża cię na problemy z glonami. Ja u siebie właśnie trochę pokpiłam sprawę, bo nie dawałam CO2 przy dobrym nawożeniu i oświetleniu... Co do nawozów, oczywiście to czego brakuje twoim roślinom sprawdzisz odpowiednimi testami i wtedy szukasz odpowiedniego nawozu :)

jak tam włąsnie bimborownia Mei?? dziala?? bo pisaś jakoś ostatnio ze zakładasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam włąsnie bimborownia Mei?? dziala?? bo pisaś jakoś ostatnio ze zakładasz :)

viewtopic.php?p=69405#p69405 ten tego no... drożdży w sklepie zabrakło :shock:

 

 

 

Na temat akwa już pisałam, że super :) Jeśli chodzi o nawozy to może najpierw sprawdź czego brakuje roślinom i wtedy można czegoś konkretnego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz buteleczke z octem, który kapie do sody?? i regulujesz CO2 ilością kropelek octu??

 

EDIT:

 

ja mam bimbrownie z kanistra 5litrowego po płynie do samochodowego spryskiwacza.

U góry w nakrętce na sylikonie akwarystycznym przymocowana i uszczelniona rurka...

Następnie redukcja na mniejszą rurkę (taką z kroplówki - kupiłem w aptece)

I na tej cieniutkiej rurce zamontowana taka kroplówkowa regulacja...

Następnie znów przejście na większą średnice

Dalej zaworek przeciwzwrotny

i rurka do akwarium zakończona kostką lipową...

Jako że kanister jest dosyć mocny to nie boje sie ze mi wybuchnie :)

Wsypuje (rozpuszczony) cukier 1kg i pół paczki drożdzy....

Jak sie napompuje to jest mega twardy ale nie wybucha :)

wystarcza na około miesiąc...

Czyli miesieczny koszt około 4zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przeniosę rotalę i nadwódkę do dużego, w tym w tej niskiej temp. (20 stopni) są jakieś takie blade i nieładne, całkiem inne były w wyższej temperaturze. Za to pięknie rośnie rogatek sztywny, mam fajny sklep w krakowie to kupię go na całą tylną ściankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bym się chyba bała, czy nie przyniosę jakiego świństwa :P

 

Tanio sprzedają rogatka, za 1 gałązkę 1 zł, to kupię z 10.

 

Kirysku może Ty się znasz? Mama mi kupiła nawóz z tropicala Aqua Plant Pond, do stawków ogrodowych i oczek wodnych, pomyliło jej się z zwykłym Awua Plant. Myślisz, że będę mogła go używać, oczywiście w mniejszych dawkach w akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lał w ogóle nic z tropicala, olyvka coś pisał, że laboranci namieszali w preparatach i odradzają ich stosowania. poza tym do oczek wodnych hm... czym to się może różnić, na pewno stężenie jest silniejsze, mała buteleczka na 300 l akwarium a mala buteleczka na +/- 1000L oczko to jednak stężenie musi być duże. Ale osobiście bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę opanować wgłębki :/

 

Mimo, że jest owinięta siateczką, lata mi po całym akwa. Tragedia jakaś, muszę zbierać z powierzchni wody. Na razie jest w naczynku, a pada na nią światło z lampki, bo żal mi wywalać, ale nie wiem, czy z powrotem ją dam do akwa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...