Skocz do zawartości

Chora Welonka, pomocy !


Karolina171948
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym dowiedzieć sie co to za choroba która dotknęła moja welonkę i czyn została wywołana. Rybka posiada 5 litrowe akwarium, wodę wymieniam raz w tygodniu, dostaje również dobrej jakości pokarm. Kupiłam ją około dwóch tygodni temu, wszystko było w porządku dopóki nie zauważyłam tej "dziury" która z dnia na dzień powiększa się, boje się ze wkrótce rybka straci oko. Nie mam pojęcia co to za choroba, przewróciłam google do góry nogami, proszę o pomoc.

Zdjęcia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za błąd.

Miałam już dużo rybek w takim akwarium, ale oczywiście tylko pojedynczo z racji, że jest małe.

Znam bardzo dużo osób hodujących welonki, jednakże nigdzie nie spotkałam się z taką chorobą.

Bardzo chciałabym jej pomóc, lecz nie wiem w jaki sposób :(:( strasznie mi jej szkoda.

 

I niestety wybacz, ale nie uważam, aby to była przyczyna choroby tej rybki.Bardzo dbam i higienę w akwarium,nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Może już ją z tym kupiłam? ale wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbasz? W jaki sposób? Wymieniając całą wodę co tydzień? Niestety wszystko robisz źle. Poczytaj sobie na temat zakładania akwarium itd. Zresztą o czym tu mówić. Powtarzam jeszcze raz, w takim małym litrażu nie powinno się w ogóle ryb trzymać! Masz w ogóle filtr w akwarium albo roślinki żywe, czy tylko jakiś kiczowaty zameczek, przez który ryba nie czuje się tak jak powinna. Co do leczenia, to niech ktoś napiszę jak tej rybie pomóc. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować założyć, że to jakieś pasożyty skrzeli ,ale ciężko coś stwierdzić, bo ryba ma "nie dobre warunki ", jeżeli to są pasożyty skrzeli no to kiedyś się używało ogyrotox teraz nie wiem, 2 rzecz tylko mi się wydaje ,że na oku jest biała obwódka ?

 

3 rzecz nie wiem czy tylko mi się wydaje łuski bieleją , tracą kolor raczej to nie jest szybki proces .

 

 

Może także być to ERYTHRODERMATITIS.

 

 

O, to bym może obstawiał FLEKSIBAKTERIOZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...