Skocz do zawartości

problemy z lotosem tygrysim


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje porady ws lotosów. Od jakiegoś czasu nie mogę utrzymać żadnego lotosa przy życiu w moim akwarium. Nie wiem czemu. Zaczyna się od tego, że po woli traci liście, gdy wypuszcza młode to one od razu się "psują" - tzn. robią się na nich dziury, łodyżka się odrywa. Zauważyłem też, że korzenie stały się bardzo słabe, łatwo się rozrywają, tak jakby gniły. Nie mam pojęcia czemu. Woda w akwarium jest regularnie podmieniana (raz w tygodniu ok 1/3 baniaka), od około miesiąca dodaje co2, pod żwirkiem jest rozsypany nawóz a w kilku miejscach dodatkowo dodawane były kulki nawozu (jakieś 3 sztuki na całe akwarium). W akwarium są hodowane 3 paletki i kilka mniejszych rybek. Nie wiem co robić. Może mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nawóz pod żwirkiem, to kulki nie są potrzebne, poza tym wsadza się je jak najbliżej korzeni. Objawy , jakie opisujesz, przypominają brak potasu, powinieneś dodawać jakiś nawóz w płynie zawierający mikroelementy - ja stosuję Planta Gainer Classic i nie narzekam. Pytanie, czy masz wystarczającą moc oświetlenia, aby dodawać CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w sklepie akwarystycznym i dowiedziałem się, że może to być spowodowane brakiem żelaza. zakupiłem więc PLANTA GAINER FERRO (nawóz żelazowy). Mam nadzieje, że pomoże.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje, uwagi to proszę o nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...