Skocz do zawartości

ciągle mętna woda


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do takiego baniaka tylko filtr gąbkowy !!!

To za mało - tak jak radzili koledzy - kup inny filtr. Najtaniej wyjdzie Cię kaskada chociaż kubełkowy byłby lepszy.

Przepustowość filtra nie ma tu nic do rzeczy - wręcz przeciwnie - za duża jest nie dobra bo woda nie może dobrze się przefiltrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Nie wiem czy uda mi sie pomóc,ale kiedyś też miałem z tym problem sadziłem ze to wina filtra.Okazało sie ze przy czyszczeniu filtra proponowali mi myc go w tej samej wodzie co jest w akwarium.Poniewarz kranówka zabija bakterie.Może odlej troszke wody wypłucz filtr dolej nowej i poczekaj,moze coś sie ruszy.

 

 

_________________

Obsada:

4 skalar

10 neon innesa

2 kirysek panda

5 danio

2 bojca wspaniała

2 glonojady w tym około 40 młodych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tyle osób pisało że to wina filtra a wy nadal swoje ;)

 

Ja miałam ten filtr przy 112L i już nie dawał sobie rady- co dopiero przy 186L. Wymiana filtra na zewnętrzny bądź kaskadę na prawdę wiele zmieni. Ten filtr który masz zapewnia tylko jako taką filtrację mechaniczną a przy Twoim litrażu niezbędna jest również biologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak sobie pomyslałem. Mozliwe ze za czesto podmieniasz wode i myjesz filtr,przez co bakterie w wodzie nie maja stabilizacji. Na poczatek bym sie wstrzymał z kupnem filtra.Proponuje podmienic wode,wypłukać filtr i poczekać około 5-6 dni czy bedzie jakaś różnica.W tedy byś pomyslał na temat filtra.To jest moja propozycja.

Ale zrobisz jak bedziesz uważał.Powodzonka życze.Napisz co udało ci sie z tym zrobić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Spróbuje wymienić filtr,a co do wody to co drugi dzień myje filtr i wymieniam 1\3 wody.

po co tak często myjesz filtr? nawet jeżeli go płuczesz w odlanej wodzie ale z taką częstotliwością to nie ma opcji żeby ci się nie rozpętały pierwotniaki bo zwyczajnie filtr jest sterylny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj zamontowałem nowy filtr da zbiornika aqua szut silent 3.Hula fest,ale myślę że teraz w moim akwarium będzie rewelacyjnie i rybom będzie jeszcze lepiej.Na razie nie rezygnuje z tego starego,żeby nie zlikwidować bakterii.Filtr trochę mnie kosztował ale -warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam minęło trochę czasu.

Obecnie jest tak:

viewtopic.php?f=22&t=10712

Parę rzeczy zmieniłem,następną rzeczą będzie zakup kilku wątrobowców i ich umieszczenie.

Rośliny światłolubne niestety zlikwidowałem,zostawiłem te inne.Jeszcze kilka dużych na tył i będzie chyba ok.

Tej bakopy z lewej i tej roślinki z prawej już nie ma.

Zdjęcia będą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...