Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie zapytac jak mozna obnizyc pH wody czy moze samo sie obnizyc albo czy mozna cos kupic jakis sprzet do kontrolowania pH bo mierzylem pH wody i mnie w akwa i wynosilo 7.7 a to jest zaduze jak na moje rybki powinno wynosic cos 6.6 cos takiego prosze o pomoc

 

 

sry jak juz byl taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

destylowaną wodą można zbić ph,

szyszkami olchy, trochę korzeniami torfowymi ;)

nie zawsze destylowana pomoże ..mi nie pomogła obnizyc ph ani o 0.1 !!

wiec nie kupuj jej niepotrzebny wydatek

Chcialbym sie zapytac jak mozna obnizyc pH wody czy moze samo sie obnizyc albo czy mozna cos kupic jakis sprzet do kontrolowania pH bo mierzylem pH wody i mnie w akwa i wynosilo 7.7 a to jest zaduze jak na moje rybki powinno wynosic cos 6.6 cos takiego prosze o pomoc

 

 

sry jak juz byl taki temat

Są na to specjalne środki do obniżania takie jak : Sera ph minus ....nie jest to tanie ale cóz jak mus to mus ...jesli to ci nie pomoże [mi nie pomogło] to musisz zakupić testy gh i na obniżanie gh takie specjalne woreczki mi dzisiaj własnie przysłali te woreczki a kupiłam je na : http://www.arabb.pl nazywają sie one : ZOOLEK -Filtrax GH - obniżanie twardości ogólnej (preparat akwarystyczny)

wiec jesli ph minus ci nie pomoże to musisz obniżyc gh to ph takze spadnie :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

destylowaną wodą można zbić ph,

szyszkami olchy, trochę korzeniami torfowymi ;)

nie zawsze destylowana pomoże ..mi nie pomogła obnizyc ph ani o 0.1 !!

wiec nie kupuj jej niepotrzebny wydatek

 

 

Totalnie się nie zgodzę , woda demineralizowana zbije tobie pH oraz GH

Z tego co pamiętam shanga 10 własłaś 15 l na 200l akwarium więc nie ma co się dziwić że nie zbiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

destylowaną wodą można zbić ph,

szyszkami olchy, trochę korzeniami torfowymi ;)

nie zawsze destylowana pomoże ..mi nie pomogła obnizyc ph ani o 0.1 !!

wiec nie kupuj jej niepotrzebny wydatek

 

 

Totalnie się nie zgodzę , woda demineralizowana zbije tobie pH oraz GH

Z tego co pamiętam shanga 10 własłaś 15 l na 200l akwarium więc nie ma co się dziwić że nie zbiło.

moze i tak za mało ale czemu choć o 0.2 nie zbiło ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH to wielkość logarytmiczna , np. zbicie pH z 8 do 7,5 będzie wymagać np 10 % , ale już zbicie z 7,5 do 7 będzie wymagać 70% nie wiem jakie pH miałaś a jakie chciałaś uzyskać, są do tego kalkulatory. No chyba że umiesz to na kartce policzyć , dużo zależy od KH itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie zapytac jak mozna obnizyc pH wody czy moze samo sie obnizyc albo czy mozna cos kupic jakis sprzet do kontrolowania pH bo mierzylem pH wody i mnie w akwa i wynosilo 7.7 a to jest zaduze jak na moje rybki powinno wynosic cos 6.6 cos takiego prosze o pomoc

 

 

sry jak juz byl taki temat

Podaj wartość GH i KH oraz powiedz jaki masz żwirek w akwarium. Przyda sie też pH, GH i KH wody kranowej, którą wlewasz do akwarium. Upewnij się, że żadna z dekoracji nie zatwardza wody.

Jak przeprowadzisz powyższy wywiad to napisz co i jak a wtedy powiem ci jak najlepiej wszystko poobniżac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie dlaczego mam takie wysokie dlatego ze mialem muszle wsadzoneale juz je wyjalem bo jak tu przeczytalem to nie powinno sie miec muszli w akwa aha i jeszcze czy warto kupywac ten sera pH minus i ile kosztuje?

ja własnie dzisiaj dostałam ph/kh minus przez allegro :) kosztuje 31 zł :| własnie wlałam 4 nakretki do akwa i zobacze do wieczora czy ph i kh spadnie :)http://allegro.pl/item611638468_tetra_p ... cyjny.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś mieć dużo tych muszli żeby skutecznie podwyższyć ci pH.

Jakie masz podłoże? Masz jakieś kamienie?

Jeśli chcesz obniżyć za pomocą wody destylowanej to odpowiedz NirwAni na pytania, a jak nie to kup to ph/kh minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...