Skocz do zawartości

Akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem tu nowy ponieważ dostałem od wujka akwarium wraz z rybkami i chciałbym je przygotować sobie ładnie i elegancko;) Dodam zdjęcie: i mam taką prośbę. Powiedzcie mi co można zmienić na lepsze co dodać odjąć i wgl. Mam problem z roślinkami coś się z nimi dzieje...

Proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam;)

Foto:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wody to nie wiem nie mam tych testów chyba. Co do oświetlenia zwykła żarówka biała philipsa 30W, filtr jeden aquael fan-1/plus drugi aquael plus fan-mini/plus a co do roślinek próbowałem bez koszyczków ale mi wypływają do góry;/

 

Akwarium ma długośći 103m x 33szerokości x53cm wysokości. Wody jest nalane ok.96l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić restart. Ja bym dał czarny bazalt 3-4mm. Zmienił filtr na kubełek. Zakupił jakieś roślinki. Zamontował Co2.

komputer weipro, sondę ph, dozowniki nawozów... taaa... tylko ile to kosztuje.

Spokojnie kolega dostał akwarium i trzeba poradzić żeby to niskim kosztem wyprowadził na dobrą drogę.

Do djdaany: czy dysponujesz jakimiś funduszami na "modernizację" akwarium?

Może lepiej sprzedać tak duże akwa i będziesz miał na mniejsze które dopilnujesz i nie zrujnuje ci budżetu.

Opcji jest kilka w zależności co już masz i ile jeszcze możesz przeznaczyć na doinwestowanie tego hobby.

Więc od początku ozdoby ceramiczne i sztuczne roślinki wyjmij z akwarium.

Z tego co rozumiem akwarium masz 103cm x 33cm x 53cm wysokości a zatem jakieś 180L - sporo jak na start.

Najważniejsze to znajdź (lub dogadaj się żeby Ci pomogli zrobić lub zorganizować) solidną szafkę pod to akwarium.

180L to nie przelewki jak się szafka złamie i akwarium spadnie to reszta naszych porad na nic.

Póki masz wody do połowy (a nie możesz wlać więcej bo może akwarium spaść) niewiele światła dociera tam na dno do roślin i nie będą rosnąć tylko wegetować albo gnić.

Jak nie masz szafki/pieniędzy żeby taką szafkę zrobić (pod 180L to musi być coś solidniejszego niż stolik na 4-ech nogach) to musisz zmienić akwarium na mniejsze tak do 100L wtedy te filtry może jeszcze do czegoś się przydadzą. Właściwie do takiej wielkości akwarium nic nie masz, ani porządnego filtra, ani szafki, ani pokrywy z oświetleniem.

Tak właściwie to jakby start od zera. Bez większej kasy ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak co do budżetu nie mam wystarczająco dużo aczkolwiek coś można kupić ale nie wszystko na raz. Filtr jeden jest do 100l a drugi do 60 więc w sumie 160l. Może na chwilę obecną zacząć od czegoś innego. Pokrywę da się zrobić ;) a dlaczego ceramikę i sztuczne wyjąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okej. Mam fundusz i chce robić restart;) mam filtr gąbkowy x2 i te 2 które już wymieniałem. Dokupię jeszcze jedną świetlówkę. Ale co dalej?;> Mam też żwirek bardzo małe kamyczki(jak ziarno) no i teraz chciałbym żebyście mi pomogli. Co i jak po kolei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...