Jump to content

Jedzonko dla kreweci


Gr0m
 Share

Recommended Posts

noo u mnie wpylają granulowaną spirulinę i inne pokarmy od glonojada :)

 

ale staram sie im nie dawac, to wtedy fajnie wyjadają mi martwe części roślin- czyli detrytus.

To jest w zasadzie ich naturalny pokarm

Link to comment
Share on other sites

Jeśli bardzo chcesz dokarmiać krewetki to możesz im dawać sparzony szpinak, surowego ogórka, surowego banana, gotowaną marchew, paprykę, cukinię brokuła, kalafiora, pietruszkę, fasolkę, groszek... Tylko w małych ilościach, a to czego nie zjedzą w ciągu 2-3 godzin, trzeba wyjąć, Szczególnie trzeba uważać na banany, bo drobinki miąższu mogą zapchać filtr. Poza tym szyszki olchy, liście buku, dębu, ketapangu. Również suszone zioła takie jak skrzyp czy pokrzywa. Poza tym są gotowe pokarmy dla krewetek, z krajowych to kojarze tylko Tropicala Shrimp Sticks, ale są też oczywiście różne inne zagraniczne, tylko że w Polsce trudno dostępne i drogie. Z pokarmów gotowych, oprócz wspomnianych wyżej tabletek dla glonojadów mogą też być pokarmy dla krabów (jakieś tabletki Hikari bodajże). od czasu do czasu można też dać im trochę robaczków z mrożonki).

Link to comment
Share on other sites

mszt ta sama co na bojownik.pl? :>

 

można powiedzieć że wszystkie gotowe pokarmy dla ryb się nadają, ale tak, jaki i w przypadku ryb dobrze jest urozmaicać dietę.

dodam, że co do warzyw, to trzeba wybadać gust swoich krewetek, bo nie wszystkie lubią wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

No naturalnie, że krewetki same pożywiają się glonami, resztkami jedzenia, zepsutymi liśćmi i w ogóle wszelkim śmieciem, i jesli są w akwarium z rybami, to za dużo dokarmiania nie potrzebują. Ale żeby były ładne, silne i zdrowe, warto im choć raz w tygodniu dać jakiegoś smakołyka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...