Skocz do zawartości

akwarium po kimś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o pomoc otrzymalam po kims akw 60l

obsada akw

1 skalar duzy

2 chyba kiryski

1 glonojad ok 30 cm

2 zalobniczki chyba

1 jakas rybka weloniasta

nie znam sie na akwarium prosze o pomoc poniewaz wydaje mi sie ze rybki sa jakies dziwne

po otzymaniu akw umylam je bo bylo bardzo zaniedbane po dwoch dniach wlalam czysta wode ktora dwa dni odstala

skalar caly czas jest przy grzalce nie chce jesc i plywa prawie na powierzchni wody

co mam robic

temp wody 25 filtr zew 1000l/h

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary to za duże rybki na takie akwarium , glonojad tak samo. Umyłaś je całe , że żwirkiem? Jeśli tak to nie powinnaś wpuszczać ryb , akwarium musi dojrzeć min. 2 tyg. Żałobniczki może zostać. Masz jakieś roślinki w ogóle? Jakie oświetlenie? Nawozy? I parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej za wysokie No2 albo No3 masz tam jakieś rośliny ? Woda ze studni może być lepsza niż kranówka do akwarium masz jeszcze może pojęcie jakie masz GH i PH ,albo samo GH ? Jeszcze temp akwa ważna nie zauważyłem czy była .

Temp 25.

Po roślinki wybieram się jutro.

A czy deszczownica ma być w wodzie czy nad lustrem wody?

 

Edit:

 

A cha a co jak te parametry będą nieodpowiednie?

 

Luna: Nie pisz posta pod postem jeśli nie upłynęły minimum 24 godziny.

Edytuj wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale ktoś tu chyba ma dobrą zabawę.

witam prosze o pomoc otrzymalam po kims akw 60l

obsada akw

1 skalar duzy

2 chyba kiryski

1 glonojad ok 30 cm

2 zalobniczki chyba

1 jakas rybka weloniasta

 

Akwarium ma 60 litrów a glonojad ok.30 cm, czyli tak zajmuje mniej więcej połowę długości lub cała szerokość akwarium? :shock:

Chętnie bym zobaczył zdjęcia lub filmik, bo ciężko mi sobie takie coś wyobrazić.

Do tego inne duże ryby? Skalar jeśli był długo trzymany w takim akwarium to tak jest chory....

Jakie są dokładne wymiary akwarium? Co to znaczy "jakas rybka weloniasta" ?

I można by tak kolejne dziesiątki pytań zadawać i tyle samo odpowiedzi... tylko niech to wszytko ma "ręce i nogi" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale ktoś tu chyba ma dobrą zabawę.

witam prosze o pomoc otrzymalam po kims akw 60l

obsada akw

1 skalar duzy

2 chyba kiryski

1 glonojad ok 30 cm

2 zalobniczki chyba

1 jakas rybka weloniasta

 

Akwarium ma 60 litrów a glonojad ok.30 cm, czyli tak zajmuje mniej więcej połowę długości lub cała szerokość akwarium? :shock:

Chętnie bym zobaczył zdjęcia lub filmik, bo ciężko mi sobie takie coś wyobrazić.

Do tego inne duże ryby? Skalar jeśli był długo trzymany w takim akwarium to tak jest chory....

Jakie są dokładne wymiary akwarium? Co to znaczy "jakas rybka weloniasta" ?

I można by tak kolejne dziesiątki pytań zadawać i tyle samo odpowiedzi... tylko niech to wszytko ma "ręce i nogi"

 

 

O co chodzi!!!!

pisałam na początku że dostałam to akwarium od kogoś dla dziecka

I dlatego prosze o pomoc

Jak komuś nie odpowiada prosze nie czytać i nie odpowiadać

:idea:

 

Regulamin 6.1. Jeden "bonus" to mało? Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi!!!!

pisałam na początku że dostałam to akwarium od kogoś dla dziecka

I dlatego prosze o pomoc

Jak komuś nie odpowiada prosze nie czytać i nie odpowiadać

 

Chodzi o zasady. Oczekujesz pomocy :?: Przeczytaj temat: jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Następnie zgodnie z podanymi 16 punktami napisz wszytko co i jak oraz dodaj zdjęcia.

Bardzo prosty i skuteczny sposób na uzyskanie konkretnej i optymalnej pomocy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję wszystko w czystej wodzie z kranu, zalewam akwarium całe nową wodą i czekam 2-3 h dopóki woda będzie miała 24_stopnie i wpuszczam rybi. Nigdy nie miałem problemu, że coś się z nimi działo:) nie używam żadnych uzdatniaczy:O

 

Luna: Za kolejną "dobrą" radę tego typu dostaniesz ostrzeżenie.

Zadbaj też o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nawozami poczekaj , możesz dodawać co2 w płynie albo z butli lub cytrynowni. A jakie masz oświetlenie?

Post wyżej jest, że nie ma roślin, a ty proponujesz podawanie CO2. W jakim celu?

Po drugie, o akwarium nie wiemy prawie nic, jedynie to że właścicielka jest całkowicie zielona i jeszcze nie ma pojęcia o prowadzeniu zbiornika, który dostała w prezencie (przynajmniej tak wynika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka pisze też e jutro wybiera się po roślinki. Więc na 100% wiem , że nie ma w domu żadnych nawozów czyli jak pojedzie jutro po roślinki to kupi , też nawozy :) Wszyscy mają rację wrzuć filmik albo jakieś zdjęcie tego akwarium. Nikt na ciebie nie naskakuje , chcą ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka piszę , też ze jutro wybiera się po roślinki. Więc na 100% wiem , ze nie ma w domu żadnych nawozów czyli jak pojedzie jutro po roślinki to kupi , też nawozy :) Wszyscy mają racje wrzuć filmik albo jakieś zdjęcie tego akwarium. Nikt na ciebie nie naskakuje , chcą ci pomóc.

 

A po jakiego ci nawozy do roślin . W akwarium początkującego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...