Skocz do zawartości

co lepiej do 240l (grzałki)


Rekomendowane odpowiedzi

ja polecam AQUAEL

osobiście mam 100W już ponad 10lat co prawda zepsuł sie termoregulator ale mozna ją naprawić :)

mam jeszcze tę szklaną montowaną w próbówce laboratoryjnej...

 

Ale te termoregulatory to są kiepskie. Ja go skręciłem na stałe (ze grzeje cały czas) a dokupiłem zewnętrzny osobny. Jest dokładny a pozatym ma tę zalete, ze mozna sondę pomiarową umieścic w przeciwległym miejscu w akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie myślałem, że to najlepsze rozwiązanie, ale jak tylko pytałem kogokolwiek (tudzież sprzedawcę w zoologu!) to powiedzieli, że po co osobny termoregulator? szkoda pieniędzy... jak już mi tak mówił sam sprzedawca ( z natury naciągacz ) to byłem przekonany, że tak faktycznie jest :D ale widać, że nie koniecznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz termoegulator to nic innego jak takie dwie sklejone ze sobą blaszki (bimetal)

i ten termoregulator znajduje sie w samej grzałce... Wiec on tak na prawde nie mierzy temperatury wody tylko temperature w grzałce...

A jeśli mierzy temp wody to bardzo blisko grzałki... a tan woda w trakcie grzania jest zawsze cieplejsza...

 

Jak stosujesz osobny regulator to umieszczasz go i jak najbardziej oddalonym od grzałki miejscu...

I poza tym jest duzo bardziej dokładny juz taki analogowy RT2 kosztuje około 35zł a jest dosyc dobry

 

http://www.sklep.videozoo.pl/product_in ... ts_id=1629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rt2 :D moja kobieta wczoraj jak oglądałem forum i przeglądałem zdjęcia to powiedziała, że "mam gdzieś coś takiego"... no i znalazła :D miała kiedyś amłe akwa i jeszcze przy rt-2 znalazłem ciekawą grzałeczkę aqua szut 20W... kozacka nie powiem :D To jak już kupię to jedną 300W np AQUAELLA ustawię ją na więcej niż rt-2, ale chyba nie za dużo, gdyby nawalił regulator to zawsze nie ugotuję ryb... dziękuję za porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam w 63L grzałkę 150W :lol:

i na dodatek sam ją przerabiałem ze bez RT-2 grzała by non stop...

 

I powiem CI ze RT-2 jest na milion procent lepszym czujnikiem niz to w grzałce....

stosuje go jakies 10lat i jeszcze mnie nie zawiodł... Tylko musisz pilnować aby sonda znajdowała sie w wodzie... U mnie jest akurat za filtrem wiec sie trzyma na stałe...

W RT-2 nie ma sie co zepsuć... Predzej zagotujesz ryby bardzo dobrą grzałką z termoregulatorem w środku niz z grzalką i RT-2...

RT-2 bardzo prosta budowa, a co za tym idzie funkconalność i niezawodność

A ponieważ elektronicznie jest analogowy wiec i cena :) same plusy [pozdrawiam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! Mam w planach jeszcze jeden rt-2 tylko z przekaźnikiem, żeby działał w odwrotną stronę. Chodzi mi o chłodzenie letnich upałów. Można mu odwrócić działanie i przez zasilcz 12V podłączyć wentylator komputerowy i chłodzić powietrzem :D a więc jak przyjdzie lato i będzie za gorąco to zakupię drugi rt-2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym nigdzie jednak nie mógł dostać to poproszę go o pomoc :D

 

EDIT:

 

Jakiej firmy są lepsze i bardziej długotrwałe grzałki? Nie interesuje mnie termostat, bo i tak będzie podłączony przez rt-2. raczej chodzi mi o jakość materiału i żywotności.

 

Pytanie drugie: jak sie mają powyższe grzałki do EHEIM - JAGER?

 

mod: nie pisz posta pod postem i nie zakładaj nowych tematów zamiast pisać w swoim poprzednim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EHEIM - JAGER - są bardzo dobrymy grzałkami...

Jednakże nigdy nie zawiodłem sie na AQUAEL'u - mam prawie same tej firmy

Jedyne co zaobserwowałem w małych grzałkach aquaela to, to ze niby producent podaje 10W ale ona mi nie wygląda na 10. Bynajmniej Hagen 10W lepiej grzeje...

Ale jeśli chodzi o duze to jak najbardziej z czystym sumieniem polecić mogę (150W mam juz hmmm 12lat) :)

20watową mam około 6lat

10W w tym roku kupiłem...

Jak na razie bez zarzutów wszystkie śmigają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...