Jump to content

nowe akwarium i problem z roslinkami


Recommended Posts

Panowie tak jak w temacie. Wlasnie wystartowalem z nowo zalanym zbiornikiem,i na dziendobry woda mi zakwitla,wyczyatem ze pomaga zakrycie akwarium na 3dni i tak zrobilem pozatym podmienilem 50%wody.I tu problem sie pojawil bo moje roslinki troszke podupadly.To przez zaciemnienie czy poprostu nowe akwarium i dostosuja sie zachwile?co myslicie ,a moze to cos innego?

Link to comment
Share on other sites

a wiesz że tutaj jest co najmniej tyle samo Pań co Panów? :P

jeśli nie ma nagłych wypadków, to dolewanie uzdatniaczy jest zbędne. rozumiem że akwarium dojrzewa bez ryb. roślinki podupadły prawdopodobnie przez brak światła, może wcześneij zanim zakryłeś akwarium światło też było słabe (prawdopodobne jeśli masz fabryczne oświetlenie). dawałeś jakieś nawozy?

Link to comment
Share on other sites

Rośliny sklepowe pochodzą w większości przypadków z upraw emersyjnych i nie są przystosowane do życia w całkowitym zanurzeniu. Więc niestety po wsadzeniu do akwarium muszą się przystosować do nowego środowiska, co polega między innymi na tym, że zrzucają stare liście. Dodatkowo dołożyło się tu zaciemnienie. Musisz uzbroić się w cierpliwość, w końcu powinny się przyzwyczaić i odbić. Nie szalej z nawozami, kulki w podłoże możesz dać, ale do wody podczas dojrzewania akwarium nie radziłabym nawozić.

Jakie to są rośliny i jakie masz podłoże (grubość warstwy, granulacja)?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...