Skocz do zawartości

Niedojrzale zarybione akwarium.


Ewa86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowa,gdyz szukam pomocy.

10 dni temu zalozylam akwarium 70 litrow.. Akwarium umyte,podloze wyplukane kilka razy,roslinki wlozone,filtr pracuje od poczatku,dwa lupkowe domki.. I tutaj jest problem.

Gdy nie bylo mnie w domu maz wybral sie z corka do sklepu po rybki :cry: Jak sie dowiedzialam zostaly wpuszczone nastepnego dnia od razu w takiej ilosci jak jest teraz,czyli:

-6 welonek,

-6 kiryskow,

-glonojad-malutki. Jak urosnie,to mam go isc wymienic na malego do swojego sklepu zoologicznego,

-2 krewetki filtrujace.

Mozecie po mnie krzyczec ile chcecie,ale to nie moja wina. Dziecko potrafi niezle nagadac i swoje wyprosic. Rybek oddac nie moge,bo bedzie placz,a w ogole nie mam komu ich dac.

Problemem jest to,ze juz od nastepnego dnia od wrzucenia rybek-maz tak twierdzi jest metna,mleczna woda. Odmulam dno,podmiane zrobilam jedna. Baktozym wsypalam do wody i nic. Testow nie robie,bo sie na tym nie znam.

Prosze poradzcie mi co mam zrobic,zeby wyprowadzic akwarium na prosta i zeby rybcie nie ucierpialy :cry:

Corcia nadala im juz nawet imiona...

 

Zwróć uwagę na pisownię, na forum wymagamy używania polskich znaków//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium musi dojrzeć. Zapoznaj się z tym linkiem :arrow:zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

 

Mąż niech przyłoży pięść do akwarium.....takie mniej więcej rozmiary osiąga welon hodowany w prawidłowych warunkach. Ty masz ich 6....w 70 litrach.

Niema możliwości aby trzymać je w takim zbiorniczku.

 

Rybki musicie oddać bo po prostu za jakiś czas będą chorować (o ile wcześniej nie zdechną przez niedojrzały zbiornik). Proponuję na początku zapoznać się jak prawidłowo założyć akwarium, dobrać odpowiednią obsadę i cieszyć się pięknym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wspólnej lektury z rodziną na temat zakładania i utrzymywania akwarium - zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html Oczywiście w necie jest tego o wiele więcej.

Następnie zanim kupicie jakieś rybki poczytajcie o nich. Jakie mają wymagania itp.

 

Nie masz wyjścia jak oddać do sklepu welonki. One absolutnie nie nadają się do 70 litrowego zbiornika. A szczególnie w ilości 6(!) sztuk.

Musisz wytłumaczyć córce, że to jest złe dla nich i będą bardzo źle się czuły. Chyba nie chcesz tego, aby Twoja córka patrzyła jak ryby chorują i zdychają. A w takich warunkach to jest nieuniknione.

 

Kiryski są ok, ale tylko pod warunkiem, że na dnie masz piasek.

 

Nie rozumiem tego jak można się nie znać na testach? Kupujesz testy, które badają przede wszystkim pH, kh, gh wody. Jak potrafili w sklepie bez uprzedzeń wcisnąć wam welonki to i będą potrafili sprzedać testy.

 

A na tą chwilę to powinnaś oddać do sklepu wszelkie żywe stworzenia jakie masz w akwarium. Nie wykonał się w pełni cykl azotowy. Woda jest niedojrzała. Ryby zatruwają się własnymi odchodami. Po zalaniu akwarium woda powinna dojrzewać w akwa przynajmniej 2 tyg przed wpuszczeniem rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje modlić się....

Welonki preferują zimną wodę i nie powinny być z pozostałymi ale mogą przeżyć...

Trochę dużo tych ryb od razu i nie wiem czy po pojawieniu się amoniaku przeżyją. Bakterie pomogą ale nie wiem na ile. Teraz rób częste podmiany wody - może codziennie po 5 do 10 litrów jak zauważysz coś niepokojącego. Wodę oczywiście musisz odstać tzn musi z niej odparować chlor i musi mieć temperaturę pokojową (mniej - więcej).

Przygotować się musisz na najgorsze i jakoś mieć gotowe odpowiedzi dla córki. Jak jakaś rybka padnie to natychmiast ją usuwaj. Nie karm zbyt obficie. Bardzo małe porcje po kilka razy (jak zjedzą to następna dawka) - karmienie raz dziennie.

Przydałoby się dużo roślin tzw szybko rosnących np rogatek limnofila bezszypułkowa, pistia. Napisz na forum to ktoś Ci podaruje.

Jaki masz filtr? Co jest w roli podłoża? Z czego te domki? Mogą podnosić twardość wody dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dobra,a co jak nie zechcą mi przyjąć rybek ?...

Dać ogłoszenie lub kupić duży zbiornik. W 70 l po jakimś czasie skarłowacieją i po prostu zdechną. Welony są rybami "długowiecznymi" w odpowiednich warunkach mogą żyć kilkanaście lat bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę dzisiaj tam gdzie zostały kupione i zapytam,czy je wezmą. A jak zdecyduję się kupić większe akwa ,to te mam trzymać w tym co są teraz? Nic im się nie stanie przez ten miesiąc dojrzewania nowego zbiornika?

Jak mam wyklarowac tą wode? Co to moźe być? Pierwotniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć akwarium od nowa,ale na tej wodzie. Chcę specjalny nawóz dla roślin ,nowy żwir,tło.. Mogłby mi ktoś pomóc i wyjaśnić jak to zrobić i co kupić?

Jak sie nazywają roślinki,które są bardzo często wykorzystywane na trawnik w akwarium? Jak je sadzić i pielegnować? Jaki kupić korzeń? Czy korzeń na drzewko bonsai nadaje się do 70 litrowego akwa? Co wybrać?

nemo130: Te pytania proszę kierować do odpowiednich działów, temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...