Skocz do zawartości

240l skalary i paletki


dawid19870530
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oto moja obsada:

- 5 Botia striata (bocje pręgowana)

- 10 Otocinklus przyujściowy (otoski)

- 1+1 Ancistrus dolichopterus (zbrojnik niebieski, wąsacz niebieski

- 5 Pterophyllum scalare (skalar)

- 15 Hyphessobrycon pulchripinnis (bystrzyk pieknopłetwy)

- 1+2 Betta splendens (bojownik wspaniały, bojownik syjamski)

- 5 kosiarek

Zamierzam po dobraniu sie pary skalarów trzy pozostale odać. Bocje i bystrzyki idą do odania a w ich miejsce około 30-40 neonów czerwonych. Zastanawiam się jeszcze nad kupnem 5 młodych paletek które też po dobraniu się pary, trzy zwrócić. A do tego jeszcze 2-3 krewetki filtrujące. Proszę o opinię czy nie popełniam błędu i czy czegoś nie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletki i skalary do zły pomysł, chodzi tutaj głównie o podatność paletek na pasożyty i bakterie, te które nie czynią krzywdy skalarą mogą czynić krzywdę paletką. Znam przykład zbiornika w którym paletki przestały chorować po oddaniu skalarów, ale o tym z rok temu czytałem 8-)

Więc skalary albo paletki.

Co do krewetek to powinny sobie poradzić.

 

Ja bym oddał bojownika i bocje, nie ten kontynent co reszta.

Bojek nie obgryza płetw skalarą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja obsada:

- 5 Botia striata (bocje pręgowana)

- 10 Otocinklus przyujściowy (otoski)

- 1+1 Ancistrus dolichopterus (zbrojnik niebieski, wąsacz niebieski

- 5 Pterophyllum scalare (skalar)

- 15 Hyphessobrycon pulchripinnis (bystrzyk pieknopłetwy)

- 1+2 Betta splendens (bojownik wspaniały, bojownik syjamski)

- 5 kosiarek

Zamierzam po dobraniu sie pary skalarów trzy pozostale odać. Bocje i bystrzyki idą do odania a w ich miejsce około 30-40 neonów czerwonych. Zastanawiam się jeszcze nad kupnem 5 młodych paletek które też po dobraniu się pary, trzy zwrócić. A do tego jeszcze 2-3 krewetki filtrujące. Proszę o opinię czy nie popełniam błędu i czy czegoś nie zmienić.

Straszną zupę masz bojki i kosiarki też mógł byś i zrobić Amerykę , nieprawda co za głupoty o paletkach ten gościu mówi dobra to 1 ,ale 2 rzecz to to ,że za małe akwarium na to i na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...