Skocz do zawartości

Obsada dla Oli :)


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 25l, żwir: bazalt, Temp. 26C, świetlówka Philips Aquaell 8W T5 10000K.

 

Woda: http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/archiwum-jakosci-wody/wodociag-centralny-grudzien-2012

Parametry mojej wody (chyba nie muszę dodawać że nic z tego nie rozumiem (wiem jestem leniwa) ;)

W akwarium jest jedna roślina: Żabienica Blehera

 

1. Chcę się zdecydować na jedną z tych kombinacji (bardzo proszę o ocenę czy będzie ok, jeśli ktoś będzie miał inne propozycje to bardzo chętnie przeczytam (bojownik i gupik ODPADA ) ):

 

I.

10Xneon inessa

 

II.

proporczykowiec z Kap Lopez (1samiec+2 samice) + 2 kolcobrzuchy

 

 

III.

Zagrzebka Rachowa (1samiec+2 samice)?? + 6x Kirysek Pigmej

 

IV.

Szczupieńczyk karłowaty (1samiec+2 samice) + 8x razborka boreanska

 

:)):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda źródlana jest twarda. Za twarda. Jak chcesz się bawić w uzdatnianie podmian, to kupuj wodę do chłodnic w 5 litrowych butlach "woda demineralizowana". Podmieniaj wodę poł na pół z kranówą. Albo 2 części demineralki na jedną kranówy. 3-4 litry co tydzień wystarczą.

 

Neony innesa są zbyt duże na takie małe akwarium..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony innesa są zbyt duże na takie małe akwarium..

Sverting a Ty nie miałeś nigdy "za małego" akwarium dla swoich ryb? Przyznaj się co? ;) Pewnie będąc w gimnazjum w 30l trzymałeś 10 gupików+4 molinezje+2 mieczyki + skalara i glonojada (nie licząć ślimaków) oczywiście całkowita wymiana wody co pół roku "na święta" (jak woda była tak mętna że już nic nie było widać). Neon inessa osiąga tylko 0.5cm więcej niz Neon zielony (który jest proponowany do 25l) ale ich akurat nie było. Sądzę ze w moim akwarium Neonki będą miały lepiej niz u 90% ludzi którzy odwiedzają akwarystyczny.

 

 

 

Wsypałam im płatkowany pokarm roślinny Bio-vit ale chyba im to nie odpowida. Czy dafnia suszona będzie odpowiednia jako podstawowy pokarm?

Chyba zmiejsze moc filtra bo neonki na razie ustawiły się w jednym rogu akwarium i "walczą z prądem wody"

 

 

 

........................Sverting dziękuję za rady w kwestii wody(mam nadzieję że się nie obrazisz za to co napisałam) ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawówce miałem w domu 200 litrowe akwarium w którym trzymałem 1+2 Meeka, 1+1 Gurami mozaikowe, 1 Gurami dwuplamy i parę zbrojnika niebieskiego.

 

Nigdy nie trzymałem świadomie ryb w za małym akwarium. Jak startowała moje 70 to obsada była źle dobrana i po pół roku, jak udało mi się oddać ryby wziąłem się za coś, co jest odpowiednich rozmiarów. Nigdy bym nie kupił ryb nie nadających się do akwarium tylko dlatego, że mi się podobają.

Neon innesa dorasta do 4 cm. Simulans do 2,5 cm. Nie 0,5 cm, a 1,5 cm. Różnica jest prawie dwukrotna ;].

 

 

 

Neonów na razie nie karm. Całe żarcie które wsypałaś wyjmij. Nakarmisz je pojutrze. Daj im odpocząć. Poza tym neony to drapieżniki. Na skalę mikro, ale jednak.

Ile dni to akwarium już działa?

 

 

Nie obrażam się. Jakbym miał się na każdego wkurzać bez powodu to bym już dawno zszedł na zawał.

 

Jak chcesz swoim rybom "zrobić dobrze", to przejdź się do lasu i nazrywaj suchych dębowych liści i pozbieraj trochę szyszek olchowych. Porozglądaj się też za korzeniami do akwarium. No i przemyśl jednak te neony zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegrzeczny Sverting, tak wysyłać nastolatkę samą do lasu ;)

 

..... Dobrze pójdę jutro na spacer do Lasu Kabackiego ale nie obiecuję że coś znajdę

 

Z pokarmem zrobię tak jak piszesz tylko czy ten płatkowany, roślinny pokarm będzie ok jako podstawowy? (może gdy będę go sypała następnym razem rozcierac w palcach żeby płatki były mniejsze?) I jak często je karmić 2xdoba będzie ok?

 

Jeden z neonków jest dużo grubszy niż pozostałe czy to może być samica która ma w sobie jajeczka

Przepraszam że zadaję tyle pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podstawowy pokarm dla neonek może być ICHTIO-VIT - Tropical, możesz w palcach pokruszyć trochę, żeby pokarm zmieścił im się do pyszczka, 2/3 razy dziennie karm małymi porcjami, proponowałabym też zakupić pokarm mrożony np. wodzień. Szyszki Olchy możesz kupić na allegro, tak samo jak liście migdałecznika, lub liście dębu. Neonki składają ikrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podstawowy pokarm dla neonek może być ICHTIO-VIT - Tropical, możesz w palcach pokruszyć trochę, żeby pokarm zmieścił im się do pyszczka, 2/3 razy dziennie karm małymi porcjami, proponowałabym też zakupić pokarm mrożony np. wodzień. Szyszki Olchy możesz kupić na allegro, tak samo jak liście migdałecznika, lub liście dębu. Neonki składają ikrę.

Neony nie składają ikry tylko rozrzucają na dnie . 2/3 razy dziennie to są drapieżniki nie roślinożercy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan w sklepie akwarystycznym radził mi kupić mrożone rozwielitki.

 

Mam jeszcze 2 pytania:

-czy moc filtra powinnam ustawić tak żeby nie było ruchu wody na powierzchni czy żeby był? Wcześniej miałam tak ustawiony że woda na powierzchni krążyła i wydawało mi się że neonki muszą "walczyć z prądem".

-moje neonki nie chcą pływać- gdy jest zapalone światło gromadzą się pod filtrem w cieniu lub w jednym z rogów akwarium (blisko filtra) czy jest to normalne? Może światło jest za mocne (swietlówka Philips 8W 10000K) ? (gdy zgaszę trochę pływają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj sprzedawcy, czy nie sprowadziłby Ci pistii, albo eichorni. Wtedy nie będzie problemu. Światło zawsze można zmniejszyć. Jeśli to jest lampka doświetlająca, to ustaw ją tak żeby oświetlała tylko połowę akwarium. I przede wszystkim. Daj im spokój. Możesz nawet jeśli włączasz im światło, to przykryj czymś całe akwarium. Niech Cię nie widzą.

 

Neony mogą trochę walczyć z prądem, to nie jest problemem.

 

nemo130: Obsada jest, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...