Skocz do zawartości

Moje akwarium 30l. Co sądzicie? Opinie mile widziane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Oto moje akwarium 30 l, Oświetlenie Aquael EcoLight Sunny 11W (6500K), Filtr zwykły malutki za 13 zł z allegro z wkładem (zeolit), który sama zrobiłam. Grzałki nie podłączam gdyż temperatura to 25 stopni. Wodę podmieniam raz w tygodniu 30%. Akwarium funkcjonuje już jakieś 2 lata, mchy świeżo posadzone na korzeniach (rozrosły się i mogłam poszaleć):)

Obecnie mam 2 krewetki amano, 4 gupiki oraz zbrojnika. Nie krytykujcie mnie że za małe akwa bo wiem jak podrośnie trochę (ma 1,5 cm) to go oddam do zoologa. Światło świeci się 9 h, nie stosuję uzdatniaczy, bakterii itp, jedynie stosuję Planta Garnier Carbo (co dwa dni pół naciśnięcia pompki) oraz Aqua Plant Tropicala ( raz w tygodniu 1 ml) oraz kulki gliniano- torfowe.

 

Co sądzicie? Dodam że za korzeniem rosną małe nurzańce więc wypełnią tę pustkę jak urosną. Tło zrobiłam z krepy :) taki mały pomysł na imitacje strukturalnego, które nie zabiera miejsca. Macie jakieś pomysły? Korzeń był na zasadzie "samotnego drzewa" lecz musiałam go przewrócić na bok bo zasłaniał całe światło. Mchy na szybie gdyż chcę je żeby się ładnie rozrosły a tam mają najlepsze światło. Dołączyłam zdjęcie jak było prędzej (niestety mech zginął na dnie akwarium)

post-16611-13685173389328_thumb.jpg

post-16611-13685173389827_thumb.jpg

post-16611-13685173390238_thumb.jpg

post-16611-13685173390629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...