Skocz do zawartości

Chore akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku.

Nie mogę sobie poradzić z akwarium.

 

Akwarium mam już około roku (200l - oświetlenie ok 80W)

 

Pare dni temu podmieniałem wodę (około połowy)

Po podmiance woda cały czas jest mętna, że ledwo co widać drugi brzeg akwarium.

Myślałem że to po zastosowaniu EasyBalance przy podmiance (taki mi polecili w sklepie preparat) i że to się ustoi, ale nic. Mało tego, po brzegach akwarium straszny brud się zebrał, szyby też się zrobiły jakieś brudne, mimo iż skrobałem do czysta żyletką przy podmianie.

Na dodatek dziś, teraz widzę że pojawiły się jakieś glizdy które chodzą po szkle, białe, długie około 2 cm, cienkie.

Na dodatek, strasznie śmierdzi z akwarium, że nawet wietrzenie w pokoju nie pomaga.

 

W międzyczasie stosuję kurację Algen Stop General, 3 etap, bo jakieś 3 tygodnie temu miałem zielono w akwrium

 

Nie wiem co mam już robić, ryby jakoś nie chcą jeść, albo jedzą zdecydowanie mniej niż do tej pory. A mam duże ładne rybki, boję się że mi popadają, potrują się.

 

POMOCY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulle, tu akurat nie o to chodzi.

Zdestabilizował akwarium poprzez lanie dwóch preparatów naraz.

Wiem, ale taka podmianka też nie pomogła w tej sytuacji.

Przydałoby się zdjęcie i parametry, bo muszą szaleć w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość podmienianej wody nie ma znaczenia, podmieniałem i większą ilość, więcej niż połowę i nic się nie działo.

 

Mogę dodać jeszcze że roślinki mi strasznie zmarniały ostatnio (jakaś masakra) i zaczęły same liście odpadać i dwa duże pędy wywaliłem bo u podstawy była jakaś maź w łodygach która właśnie też śmierdziała jak zgnilizna.

Korzeń też marnie wygląda.

Generalnie w akwarium mam jeden wielki syf, szok.

 

A co do rybek, to mam

2 Skalary

5 Gurami Mozaikowe

2 Prętniki Karłowate

1 Glonojad

 

O oświetleniu już mówiłem, a filtr mam Aquael Unumax 250, choć właśnie ostatnimi czasy dość powolny obieg wody jest, filtry nie były nigdy zmieniane.

 

Generalnie rybki już są duże, bo mieszkają u mnie od roku, od początku akwarium.

 

Coś mi radzicie, co z tym mam począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...