Skocz do zawartości

68L 70x36x27 jaki biotop ?


Koniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 68L 70x36wys.x27szer. i szukam inspiracji co można w nim ogarnąć. Drugie akwa mam 200L+ roślinne i nie wiem czy chciałbym drugie takie samo. Wolałbym coś tańszego w utrzymaniu/założeniu. Myślałem o biotopie malawi, ale nie wiem czy nie zamałe akwa na jakiś harem czy dwie parki czy coś. Co polecacie do takiego akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji małej szerokości ciężko będzie uzyskać jakikolwiek efekt głębi w akwarium roślinnym.

 

Miałem identyczny baniak i zrobiłem z niego BW dla Apistogramma sp. "Abacaxis" i stadka H. amandae

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie wykrzesałem z tego zbiornika za wiele, bo właśnie mała szerokość na to nie pozwalała ;/.

 

Nie mniej jednak byłem z niego zadowolony. Swoją prostotą idealnie wkomponowywał się w pokoju, a ryby idealnie uzupełniały całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalne akwarium wolałbym nie, wolałbym coś prostszego właśnie jak malawi. Te BW może by było całkiem spoko, nie da się jeszcze czegoś innego wykrzesać ? :) Malawi wolałbym przez to, że nie byłoby tyle pracy i kosztów przy zakładaniu, a rośliniaka już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i już brzmi sensownie :) Tylko problem polega na tym, że ta rybka nie podchodzi mi do gustu :( Ale wystrój już byłby fajny. Po prostu podobałby mi się ten styl w tym akwarium, piasek, kamienie jak w malawi.

 

Chyba, że zrobić wystrój typu malawi a rybki dać nie-malawi i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi harem 1+2 Akwa minimum 80x35, ale nie pokaże swoich wspaniałych zachowań. Dopiero przy 2+5 by pokazał, a na to baniak minimum 100x50x40(ostatnie wysokość)

 

Zebry są czesto nie zgrane. Nawet standard 112L (80x35x40) czasem może być wątpliwe.

 

To akwarium jest po prostu za małe. Nie próbuj na siłe szukać ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...