Skocz do zawartości

Stare akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stare akwarium ( 60l ) i nie wiem czy mogę je ponownie wykorzystać... Tylko jest problem w tym, że tam nigdy nie było rybek, ani wody ( było inne "zwierzątko" ) i boję się że są jakieś bakterie lub coś podobnego ;(. Czy jak je dokładnie wyczyszczę to mogę go użyć czy lepiej zainwestować w nowe ?

PS. Tylko mnie nie krytykujcie, ja dopiero zaczynam przygodę z rybkami i wiem, że muszę się jeszcze dużo nauczyć ;)

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie płynu do mycia naczyń jest uzasadnione w przypadku gdy nie wiemy co tam wcześniej mogło być i chcemy porządnie je wyczyścić. Przy dobrym spłukaniu ciepłą wodą(szczególnie rogów i spojeń) akwarium takie nie będzie stanowiło zagrożenia dla ryb i innych żyjątek. (oczywiście w przypadku akwarium dużego, ponad 100l gdy dokładne wypłukanie może stanowić problem, wtedy jak najbardziej można użyć samej wody + gąbka i sól)

 

Z reguły, np. przy restarcie itp. nie używam ani chemii, ani soli, ew. kwasek cytrynowy przy usuwaniu kamienia, ale zdarzało mi się myć akwa płynem i to nie raz i nigdy nie miałem potem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...