Skocz do zawartości

Nagły paraliż krewetki pomarańczowej


Spinowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ nie znalazłem dokładniej odpowiedzi na mój problem chciałbym zapytać się co to może być...

Mam krewetkę pomarańczową od 3 tygodni. Wczoraj gdy zakupiłem dodatkową roślinę do akwarium oraz glonojada to krewetką zaczęła się dziwnie zachowywać - początkowo siedziała praktycznie przy tafli wody a następnie opadła na dno sparaliżowana. Czasem podskakiwała w miejscu, ruszała nóżkami.

Ponieważ leżała tak 2-3h postanowiłem przełożyć ją do szklanki i w sumie spisałem ją na starty ( nie dawała oznak życia ) :( Ale coś mi nie dawało spokoju i postanowiłem by przeleżała w tej szklance 2-3 h... okazało się, że nagle ożyła, podskakiwała i pływała w koło i normalnie stała... postanowiłem umieścić ją z powrotem w akwarium - sytuacja się powtórzyła i teraz chyba padła na dobre :(

Krewetka nie straciła koloru jest nadal pomarańczowa tak jak była - właściwie nic się nie zmieniła.

 

Akwarium mam 30 l, ma już miesiąc + 2 tyg. leżakowania.

Posiadam: 4 Gupiki oraz 3 neonki + glonojad.

Temp. 23*C, innych parametrów nie podam bo czekam aż przyjdą testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może nie odpowiadają jej parametry wody, krewetki są stadne, powinno się je trzymać co najmniej 10szt.

2. Oddaj glonojada, nie nadaje się do 30l, będzie się tylko męczyć.

3. Neoniki są stadne, co najmniej 8 szt. ale nie na twoje akwarium, na neonki co najmniej 45l potrzebujesz.

4. Temperaturę podnieś do 25*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...