Skocz do zawartości

Przeprowadzka z 30 do 55 :)


keraj27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Mam parę pytań ale najpierw opisze o co mi chodzi. Chce zlikwidować jedno krewetkarium w takim sensie, żeby krewetki przeprowadzić do większego akwarium. Mam je w zbiorniku około 30 L, a szykuje 55 L(około). Mam krewetki Neocaridina heteropoda var "White pearl"I tu się nasuwają me pytania :

 

1. Czy woda 30 L + 25 nowej da efekt taki żeby je wpuścić odrazu?Czy jednak trzeba chociaż z tydzień poczekać? I czy wtdy wlać np 40 L i dołać 10 starej czy w jakich proporcjach plus minus ?

 

2.Jak zabezpieczyć filtr AquaEl FAN 1 żeby krewet mi nie wciągało do niego?

 

3. Akwa ma wysokość 40 cm czy lampka Decko Light Aqua-ela 11W da radę na mech "javę"?

 

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja jak wymieniałam akwarium na nowe, to ze starego zbiornika dałam całą wodę do nowego, plus dolałam świeżej wody "odstanej" + "stary" filtr ze starego zbiornika i było wszystko ok.

2. Wystarczy kupić mały prefiltr i włożyć go do filtra, tam gdzie jest wirnik.

3. Lampka Decolight Aquael 11W powinna dać sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie owinołem gazą wlot na dole filtra i śmiga i małych nie wciągnie myślę. Wkład filtracyjny moczył się w "ogrinalnej wodzie" i teraz już wiruję w nowej więc dobre bakterie powinny się przenieść. Poczekam jeszcze z dzień czy dwa i też całą wodę ze starego akwa wrzucę do nowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie iż plastikową obudowe gąbki ściągnołem z filtra. Myślę że nie powciąga krewetek bo wszystkie otwory zatyka ta właśnie gąbka. Co wy o tym myślicie? Czy się to sprawdzi? Bo na gazie zostawały odpadki i nie wchodziły do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...