Skocz do zawartości

Prętnik karłowaty - przeziębienie labiryntu ? Pomocy !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zwracam się z prośbą do Was o uratowanie mojego prętnika. Otóż rybkę zakupiłam 3 tygodnie temu. Wszystko było dobrze. Jednak ostatnio zauważyłam dziwne zachowanie - mianowicie rybka pływa tak jakby pionowo pyszczkiem do góry i stoi nieruchomo na dnie lub schowana w roślinach. Szukałam, czytałam, ale nie znalazłam. Jedyne co wpadło mi w oko to przeziębienie labiryntu. Czy to mogą być tego objawy ? Jak tak to jak to wyleczyć ? A jeżeli nie to co innego ? Bardzo proszę o pomoc, to moja ukochana rybka.

Akwarium 72l.

Obsada : 2x prętnik karłowaty, 12x neon innessa, 2x zbrojnik niebieski.

Dodam, że rybka je normalnie, w dzień zachowuje się lepiej - czyli pływa w miarę normalnie, natomiast na wieczór opada na dno i przez całą noc w pionowej pozycji albo leżąc.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie, ale jak dla mnie to wygląda na coś takiego że ona po prostu śpi... Skoro piszesz, że w ciągu dnia jest ok, a wieczorem tak robi - mi to wygląda na sen. Rybka z przeziębionym labiryntem miałaby problem cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejrzewasz przeziębienie labiryntu, na pewno powinnaś zapewnić rybce przykrycie akwarium żeby miała ciepłe powietrze do oddychania i podnieść temperaturę o 2-3 stopnie (ten zakres wzięłam z internetu, nie miałam tej choroby w akwarium) - to na pewno nie zaszkodzi a pomoże. W jakiej temperaturze teraz pływa prętnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...