Skocz do zawartości

Czy do tego bedzie można wpuścić krewetki


stokrotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dopiero zakładam akwarium (jest w stanie dojrzewania), na razie rosną tam tylko moczarka, cryptocoryna, bacopa, limnophilia sesiliflora, echinodorus tricolor i 3 kule z mchu. Wszystko w żwirku 2-5mm (z przewagą 2). Do tego 2 korzenie i kilka większych i mniejszych grot nich i kokosa.

Planuję w nim hodować gupiki, neony, platki, kiryski i glonojady.

I takie pytanie czy w 112l akwarium z taką obsadą rybek i w takich warunkach można w ogóle hodować krewetki. przyznam że bardzo mi się podobają. Ale chce mieć akwarium w którym jego mieszkańcom będzie dobrze. Więc proszę o cenne rady żeby nie popełnić żadnych błędów.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Edit:

 

Błagam was o pomoc.

Czy te rybki które podałam to tzw. drobnica z innych postów??

I czy na takim podłożu można mieć krewetki.

 

Luna: Nie pisz posta pod postem jeśli nie upłynęły minimum 24 godziny.

Poczekaj cierpliwie na odpowiedź. To forum a nie gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry twojej wody w zbiorniku: pH, gH i kH. Jeśli nie masz testów, to możesz je np. kupić w sklepie zoologicznym. Napisz jaki masz filtr i grzałkę. Co do żwirku powinnaś jeszcze dokupić więcej, żeby było tak ok 4/5cm.

Ps. O "glonojadach" możesz zapomnieć, masz za małe akwarium na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw akwarium z firmy Diversa 112l. W nim był filtr Diversa Claro 1000, grzałka Thermo Plus 100 z termostatem, do tego podstawa i pokrywa ze świetlówkami 2x18W. Żwirek ze sklepu zoologicznego, taki zwyczajny jak z przesiewania piasku, ze zwykłych potoczaków o granulacji 2-4 no może 5 mm. Wygląda tak jak na tym zdjęciu. Aha i dałam jeszcze kilka większych kamieni, też potoczaków większych takich od 2 do 4 cm dla dekoracji.

 

Dostałam od męża testy do wody (Aquatest z Zooleku).

Oto uzyskane wyniki:

pH wody:

- pH w przedziale 4,5-9,0 zabarwiło się na kolor odpowiadający wartości pośredniej pomiędzy 7,5 a 8,0

- pH w przedziale 6,0-8,0 zabarwiło się na kolor odpowiadający wartości 7,8

Twardość:

- twardość węglowa TwW (KH): o ile dobrze zinterpretowałam 11 stopni niemieckich (po 11 kroplach zmiana barwy na żółtą, a na 10 zmiana na zieloną)

- twardość ogólna TwO (GH): o ile dobrze zinterpretowałam 8 stopni niemieckich (zmiana z czerwonego na zielony po 8 kropli).

Niestety innych testów nie mam.

post-16461-13685173228151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz. Dam jeszcze akwarium kilka dni na dojrzenie. Zalane zostało 27 stycznia, co prawda woda jest już przejrzysta. Od dziś są w nim ślimaki Helenki.

albo 3 gupiki, w tym 1 samicę, albo platki, 3 samce na 3 samice, Neon Inessa x15, kirysek pstry x10, co do "glonojada", to tak jak pisałam wcześniej, nie nadaje się, ponieważ masz za małe akwarium.

A co do rybek to czy mam rozumieć że jeśli gupiki to nie platki?

A co jeśli chciałabym zrezygnować z neonów na rzecz żyworódek? Czy będzie można więcej?

I czy jeśli w akwarium zechce mieć krewetki to o ile rybek musi być mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można trzymać platki razem z gupikami, ale potem możesz sobie nie poradzić z narybkiem, strasznie szybko się rozmnażają, co miesiąc z jednej samicy ok 40szt. to trochę dużo, szybko można zbiornik przerybić, ja mam narybek platki i molinezji, mają ok 5 miesięcy i dopiero mają 1,5cm, jedne nie urosną, a będziesz miała następne, ja postanowiłam pozbyć się wszystkich żyworódek, po za tym na jedną samicę przypada 2 samców u gupików, u platek może być po równo, po za tym żyworódki mają szybką przemianę, co za tym idzie, strasznie brudzą akwarium, proponowałabym jednak tak jak pisałam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Posłucham się. Chcę żeby rybki miały jak najlepsze warunki, a przerybienie temu nie sprzyja. Odnośnie Krewetek kontra Rybek nie było nic więc rozumiem iż trochę mniej musi być rybek żeby nikt z akwarium nie czuł się pokrzywdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...