Skocz do zawartości

glony


danielzlotnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, na całym żwirku w akwarium i na kamieniach i na szaybie też osiadły mi takie żółte glony, wyglądają jak piasek, pojawiają się trzy dni po całkowitym myciu akwariu i czyszczeniu żwirka. Kiedyś siadał mi też taki zielony, ale tylko na kamieniach to je umyłem i więcej go nie widziałem. Te żółte glony są jakieś nie do zdarcia, jak już pisałem wyskakują znowu jakieś trzy dni po czyszczeniu żwirka. Zaczeły się pokazywać od tąd jak na gąbkę od filtra założyłem kubełek, bo tak mi na forum poradzono, może to przez to, bo we wszystkich zoologicznych nie zakładają na gąbki tych kubełków?

Jak usunąć te glony na zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goglach pisze tylko, żeby śwatła dodać, a ja narazie mogę zapewnic tylko 15W na 60l, zawsze tak miałem i okrzemków nigdy nie było, dajcie mi jakieś inne sposoby. Woda musi być nowa, czy może być ta z akwarium (po okrzemkach), bo szkoada mi wylewać 60l, tydzień temu zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pozostałymi- problem sam zniknie, Ty rób podmiany wody- 1/3 wylewaj i wlewaj tyle samo odstanej. A zbiornik dojrzały to taki, w którym kilka tygodni wszystko chodziło i nie było tam ryb, namnożyły się bakterie i jest równowaga biologiczna. Czekałeś 3 tygodnie zanim ryby wpuściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem akwarium, to ostałem dojrzałej wody od brata ciotecznego więc okrzemków nie miałem i musze się przyznać, że ostatnio wlewałem całkiem nową odstaną przez 24h wodę do akwarium i nie czekałem, aż dojrzeje. Rybki mi nie pozdechały na szczęście. Ja i tak za 3 tyg. będe akwarium likwidował na jakiś miesiąc albo troche więcej, to wtedy już napewno będe czekał, aż akwarium dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...