Skocz do zawartości

Uciążliwe włoski na roślinach i kamieniach- Prosze o Pomoc


szczurus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-

2.Litraż i wymiary akwarium -

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-

4.Jak długo świecisz (ile godzin)-

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa

6.Filtracja -

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -

8.Ozdoby (jakie)-

9.Rośliny (ile,jakie)-

10.Ryby - obsada (jw.)-

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -

Opis problemu-

 

Podaj jak najwięcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zalane już dawno ale jest systematycznie podmieniana woda (co 2 tygodnie ok 40%)

2.64l

3.Jarzeniowe 15W

4.Ok 11h

5.Piaszczysto-żwirowe

6.Filtr wewnętrzny wydajności 500l/h

7.Dekoracyjno-hobbystyczny

8.Kokos, muszle i kamyki

9.Nurzaniec(ok. 7 szt.) echinodorus d'vall(1szt) i moczarka ok 7 szt.

10.Molinezja czarna 5szt. kirys spiżowy 3szt. kardynałek chiński 5 szt. Glonojad 2szt.

11.Podawałem aqua plant

12.Nie podaje

13.Aktualnie nie mam testów ale są stabilne i w jak najlepszym porządku.

14.Raczej nie

15.Ryby karmione są raz dziennie w porcji im odpowiadającej , ryby zjadają pokarm w ciągu od 1 do 2min , niekiedy troszkę jedzenia spadnie ale jest ono systematycznie usuwane przez glonojady , molinezje i kiryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zauważyłem cieniutkie niteczki koloru czarnego. Jak sie ich pozbyć. Mam stabilne parametry wody. Te niteczki nic nie szkodzą ale psuja wystrój mojego akwarium.

Trzeba wiedzieć co to jest.Bez zdjęcia mogę przypuszczać że np krasnorosty,ale nie koniecznie.

Aktualnie nie mam testów ale są stabilne i w jak najlepszym porządku.

Dobre :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wina sprzetu?

Tez moze byc.

Jak masz maly filtr to i jakosc wody bedzie do niczego a jak widze no2 na poziomie to albomasz przerybione akwarium albo slaba filtracja albojedno i drugie.

Podnies po4 do 2.5mg skoro masz no3 25mg i powinno pomoc.

Zawysokie no2 podmien troche wody i zwieksz napowietrzanie.

Jaki masz filter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem coś takiego użyłem środka algin (wiem że to do zielonych glonów), i po jakimś czasie zaczęło zanikać skończyłem z korzystaniem tego specyfiku i znowu mi wyskoczyło. Lecz po pewnym czasie kupiłem krewetki red cherry i one zaczęły to wyjadać lecz strasznie dewastowały przy tym rośliny :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z glonami nie polega na stosowaniu doraźnych środków chemicznych w celu ich zlikwidowania. Walka z glonami polega na doprowadzeniu wody do optymalnych parametrów wzrostu roślin wyższych. Prawidłowy stosunek azotanów do fosforanów jest sprawą kluczową. Nieprawidłowe proporcje , zbyt mała ilość azotanów czy fosforanów skutkuje zablokowaniem wchłaniania tych pierwiastków przez rośliny a tym samym kumulowanie się jednego z nich - tu przykład NO3 -25mg/l PO4 - 0,5. Następuje powierzchniowe obumieranie roślin , do wody wydzielany jest DOC (węgiel organiczny) i glony rosną w najlepsze . Jeśli nie ma odpowiednio zbilansowanego nawożenia to można sobie z glonami walczyć w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...